líbání

líbání Zdroj: shutterstock

Sexuální horor! Čeho se bojí ženy a co děsí muže?

Sex, ač si ho všichni užíváme a máme ho rádi, s sebou občas přináší i nejistoty a strachy. Především pokud se chystáte mít sex s někým novým, cítíte nervozitu a bojíte se, aby nedošlo k nějakému trapasu. 

Stejně jako my ženy, tak i muži mají svou top desítku největších strašáků, na které myslí před sexem. Podívejte se, jak se od sebe liší.

Pokračování 2 / 11

Ženy chtějí kondom, muži se bojí pohlavních chorob

Prvním strašákem, na kterého myslíme my ženy, je obava, že si partner nebude chtít vzít kondom.

Bohužel se to stává. Muži prý naopak mají největší strach z toho, že by jejich partnerka mohla mít pohlavní chorobu. Evidentně ovšem ne ti, kteří si odmítají vzít kondom.

Pokračování 3 / 11

Ženy se bojí pohlavních chorob, muži chtějí naše uspokojení

Druhou největší hrozbou je pro nás ženy pohlavní nemoc. S tím samozřejmě souvisí i to, proč se nejvíc obáváme toho, že si partner nebude chtít nasadit kondom, protože to je jediná ochrana, která může přenosu pohlavní choroby zabránit.

Muži mají na druhém místě obavu o to, že žena nebude mít orgasmus nebo nebude uspokojena.

Pokračování 4 / 11

Všichni se bojí těhotenství

Ve třetím bodě se shodují obě pohlaví. Strach z toho, že se kondom naruší, a dojde tak k neplánovanému těhotenství.

Pokračování 5 / 11

Předčasná ejakulace nebo nízké sebevědomí

Tolik žen je na světě a každá je jinak krásná. Ať je ale sebekrásnější, každá má pochyby o svém těle nebo alespoň o nějaké jeho části. Možná právě proto je na našem žebříčku číslo čtyři strach z toho, že se partnerovi nebudeme líbit nahé.

Muži zase mají strach, aby uhlídali svou vášeň a nezkrátili styk předčasným výronem semene.

Pokračování 6 / 11

Ženy mají nízké sebevědomí a bojí se agrese

Pátá příčka patří obavám o to, že pokud si to z nějakého důvodu rozmyslíme a vlastně sex nechceme, což se nám může klidně stát, nebude muž brát ne jako ne. Trapné vysvětlování, nebo dokonce boj s agresorem není něco, o co bychom při sexu stály. Muži mají na této příčce strach z toho, že se nám nebudou líbit nazí.

Pokračování 7 / 11

Ženy se bojí přehnaných požadavků, muži selhání

Ženy se obávají, že by po nich partner mohl při sexu požadovat jisté praktiky, které by ony nechtěly provozovat. Samozřejmě že když k tomu dojde, je opět nepříjemné to vysvětlovat, ale je důležité nastavit si mantinely. Muži mají strach z toho, že jim selže funkce.

Pokračování 8 / 11

Ženy se bojí projevů svého těla, muži toho, že budou špatnými milenci

Jsme děsné citlivky a mnohým z nás je trapné, co dělá naše tělo. Jsou to jisté funkce, které mnohdy nelze ovládnout. K sexu a životu samému ovšem normálně patří. Muži se v tomto bodě nejvíce obávají toho, že nebudou dost dobrými milenci.

Pokračování 9 / 11

Ženy mají strach, že muži budou bez vyvrcholení, muži malého penisu

Ženy mají na osmém stupínku strašáků obavu, že partner nebude uspokojen a nedosáhne vyvrcholení. Muži se obávají, že velikost jejich penisu nebude dostačující.

Pokračování 10 / 11

Ženy: Co když nebudu mít orgasmus? Muži: Mám dost zkušeností?

Takže až na devátém místě z deseti se ženy obávají toho, že nebudou uspokojeny, že nedosáhnou orgasmu. Je zajímavé, že do mužské desítky se tato obava vůbec nedostala. Muži mají na devátém místě strach z toho, že si o nich partnerka pomyslí, že nemají dostatek zkušeností.

Pokračování 11 / 11

Špatné milenky? Mizerný výkon?

Desítka to uzavírá na strachu z toho, že selžeme jako milenky, nebudeme dostatečně dobré. Muži se zase obávají toho, že po sexu bude všechno najednou hrozně divné a budou se cítit nemístně a nepříjemně.

Článek připravil Blesk pro ženy.

Doporučujeme

Načíst další články