Sex

Sex Zdroj: shutterstock

Sex po svatbě? 9 fází manželského sexu

Máte obavu z toho, že se váš sexuální život po svatbě změní. No.Ženatí si podle průzkumů užívají více sexu, než nezadaní. Co je vlastně po svatbě čeká? Sex kdy se jim zachce a kde se jim zachce? Nebo naopak nezadržitelná jízda po tobogánu směrem do výlevky zvané nuda a půst? Jakými fázemi prochází sex mnoha párů po svatbě?

Pokračování 2 / 10

Svatební noc

Až polovina rozvedených pochybovala i ve svatební den
Až polovina rozvedených pochybovala i ve svatební den | Zdroj: Shutterstock.com

Sex o svatební noci je specifický - ještě existují páry, pro které je to poprvé, a tak se na něj náležitě připraví. Většina lidí vstupujících do manželství ale má tuto společnou zkušenost za sebou a nezřídka padnou vyčerpáním ze svatebního dne ještě dřív, než stačí svého zákonitého partnera políbit. Ať už je na vině stres nebo příliš mnoho přípitků, svatební noc není u mnoha párů ani romantická, ani superžhavá.

Pokračování 3 / 10

Líbánky

Sex
Sex | Zdroj: shutterstock

Líbánky jsou v tomto směru pravý opak svatební noci. Máte volno, máte na sebe čas a málokdo očekává, že v tomto čase budete obdivovat architektonické památky nebo že budete podnikat výlety do přírody. Jste šťastní, chemický koktejl, který produkuje zamilovanost ve vašem těle, zlepšuje i vaše sexuální prožitky. Užíváte si.

Pokračování 4 / 10

A co kuchyň?

...
... | Zdroj: Shutterstock.com

Pár měsíců po líbánkách nastává čas na objevování veškerých zákoutí vašeho domu nebo bytu. Některé páry to mají možná za sebou, protože se možnostmi svého domova opájeli v době, kdy se nastěhovali. Sprcha, kuchyň a hele - co zahradní altánek?

Pokračování 5 / 10

My jsme to dneska nestihli?

...
... | Zdroj: shutterstock

První rozčarování a panika přijde ráno po dni, kdy jste sex neměli poprvé vůbec. Aha - tak takhle to tedy končí? Budeme přesně jako ty páry, který spolu žijou jako bratr a sestra! Panika vás donutí servat oblečení ze sebe i partnera a dávat si sakra pozor, abyste každou absenci pořádně dohnali.

Pokračování 6 / 10

My jsme to tenhle týden nestihli?

Sex
Sex | Zdroj: shutterstock

Absence jsou častější, ale to je normální, utěšujete se. Někdy je holt práce těžká, vyčerpávající, o víkendu chcete jet s kámošema nebo k rodičům a hle - on je to už týden! Na druhou stranu, přece se ze všeho nezblázníte, ne? No tak je to už týden, a co má bejt?

Pokračování 7 / 10

Jak dlouho s námi hodlá to dítě ještě spát v posteli?

...
... | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 8 / 10

Protržená hráz

A mine týden a pak další a pak jsou tu samozřejmě situace jako porod, těhotenství, miminko a probdělé noci nad juniorem, který se v rámci dobrých vztahů přesune mezi vás. Postupně si nárokuje nejen místo mezi vámi, ale i váš čas, a když se náhodou utrhnete vedle do pokoje, pro jistotu si jednoho z vás přivolá svým nepřeslechnutelným vřeštěním.

...
... | Zdroj: Shutterstock.com

Mimino se konečně odstěhovalo do pokoje a spí celou noc. Nabíráte síly, po období sucha jste plni síly a nadšení. Obzvlášť, když po čase vyrazíte sami na večeři nebo si urvete víkend pro sebe. Kdepak vysychání vášní, jakápak nuda - výskáte radostí a jucháte téměř jako při líbánkách. Zpravidla jde o periodu vzedmutí a pak zase chvilkovou stagnaci.

Pokračování 9 / 10

Co je vlastně špatně na: Miláčku, dnes je čtvrtek?

...
... | Zdroj: Shutterstock.com

A jednou zjistíte, že je zase delší dobu ticho po pěšině. Mnohé páry si v tuto chvíli uvědomí, že stejně jako si plánují oběd s kamarádkou a návštěvu divadla, budou si asi muset nějak naplánovat i čas na intimní chvilky. Páry by je měly brát jako takovou milou povinnost, říká nejeden sexuolog. Každému páru vyhovuje jiná frekvence, jiné rituály a ne každý se může spolehnout na spontánnost.

Pokračování 10 / 10

A proč by, koneckonců, nemohl mít rande s agentkou FBI?

Kdo má u vás doma navrh?
Kdo má u vás doma navrh? | Zdroj: profimedia.cz

A pak už to záleží na každém, jak bude naslouchat tomu druhému a jak si svůj život osladí a svůj sex okoření. Důležité je o svých představách a tužbách mluvit, s tím ovšem má problémy až polovina párů. Tak pokud patříte mezi ně, odvažte se a přejděte na druhý břeh. Většinou to stojí za to.

Článek připravila redakce Blesku pro ženy.

Doporučujeme

Načíst další články