vagina

vagina Zdroj: shutterstock

Nemáte dlouho sex? Co se stane s vaší vaginou?

Občas má každá žena období, kdy nemá sexu tolik, kolik by chtěla, nebo nemá dokonce žádný. Ať už je to proto, že se rozhodla pro celibát, ztratila na sex chuť nebo jí jen chybí ta druhá polovička k sexu dost důležitá, partner. Tohle suché období má vliv nejen na vaši psychiku, ale i imunitní systém, stejně tak jako odbourání stresu. Jak se ovšem tahle dieta podepíše na naší vagíně?

Pokračování 2 / 5

Další sex vás může bolet

vagina
vagina | Zdroj: shutterstock

Když necháte vaši vagínu moc dlouho odpočívat, může se stát, že další sex po této odmlce může bolet. Je to stejné, jako když si dáte dlouhou pauzu s cvičením a místo toho se týdny jen válíte na gauči. Běhání nebo jakákoli aktivita pak bude pro vás bolestivá. Svaly ve vagíně si také odvykly na tuhle příjemnou aktivitu, není to nic neběžného, pokud zase začnete s pravidelným sexem, bude vše zase v pořádku.

Pokračování 3 / 5

Vagína se může zavřít

Jak jí říkáte vy?
Jak jí říkáte vy? | Zdroj: profimedia

Tento problém není tak spojen s dlouhou sexuální pauzou, ale je nutno zmínit i tuto zdravotní kondici. Náhlé stažení svalstva a křeč se nazývá vaginismus a může se objevit spontánně nebo být důsledkem psychického stavu. Může se zavřít v důsledku traumatické zkušenosti nebo jen ze strachu z prvního sexu.

Pokračování 4 / 5

Utlumí se vám libido

Vagína
Vagína | Zdroj: shutterstock

Pokud nemáte stálého partnera, pak rozhodně nepřestávejte alespoň pravidelně masturbovat. Pokud byste sex zcela vyřadila ze svého života, mohlo by to utlumit vaši sexuální touhu a o to přijít nechcete. Sex má na náš život mnoho blahodárných účinků a je dokázáno, že kdo pravidelně masturbuje, je potom mnohem lepším milencem.

Pokračování 5 / 5

Nenechte ji zestárnout

Dopřejte své vagíně to největší pohodlí, aby byla zdravá.
Dopřejte své vagíně to největší pohodlí, aby byla zdravá. | Zdroj: Shutterstock.com

Může se zdát, že poté, co jste dala život vašim dětem, je sex najednou méně důležitou součástí vašeho života, ale to není pravda. Především kolem přechodu, kde ženské tělo prochází velkou hormonální změnou, je důležité udržovat vagínu aktivní, aby nedošlo k oslabení vaginálních stěn. Opět se doporučuje alespoň občasná masturbace, pokud nemáte partnera.