Matka porodila v sedmém měsíci dvojčata. Ihned, jak je uviděla, spatřila zdrcující pravdu...

Mladá Indka Shahin Khan přivedla pomocí císařského řezu na svět dvojčátka. Ihned po porodu se jí však naskytl dechberoucí pohled. Její potomci totiž jsou dvojčata siamská…

Lékaři obratem zjistili, že obě miminka mají své vlastní plíce a také další orgány. Avšak společně sdílejí jeden z těch nejdůležitějších - srdce. Případné oddělení by podle názoru odborníků nemohly obě děti přežít.

V Indii mají lékaři s podobnými zákroky nemalé zkušenosti. Proto moc dobře vědí, že oddělení těchto dvou dětí by bylo extrémně složité. Situaci samozřejmě nejvíce komplikuje fakt, že mají společné srdíčko. Ale také skutečnost, že jejich stavba tělíček je rozdílná a s tím souvisí i jiná velikost vnitřních orgánů.

Vzhledem k tomu, že na indickém chudém venkově stále chybí základní lékařské vybavení a praxe, tuto zdrcující zprávu o stavu dvojčátek se nastávající maminka dozvěděla až týden před porodem. Rodiče teď čeká závažné rozhodnutí: zde nechat děti pospolu, nebo přistoupit na operaci, která by znamenal, že žít bude jen jedno. Jak byste se rozhodli vy?

VIDEO NAJDETE ZDE