Lékaři mu vytáhli z úst 232 zubů! Podívejte se na fotografie!

Sedmnáctiletý Ind už asi k zubaři nikdy nepůjde. Vytrhli mu totiž 232 zubů! Jak je to možné?

Na zubařském křesle strávil tento mladý Ind neuvěřitelných sedm hodin! Do ordinace ho přivedl velký otok v pravé dolní části obličeje a velké bolesti. Lékaři v místě jeho bydliště si s problémem nevěděli rady, proto se Ashik vydal až do vzdálené Bombaje. Tam až při chirurgickém zákroku zjistili, že v ústech mladého muže se skrývalo více než dvě stě zubů, přesně 232!

„Zuby byly různě veliké. Nejmenší se podobaly zrnku hořčice, větší zuby byly jako kuličky,“ vysvětluje Sunanda Dhivare-Parwankerová, vedoucí zubního oddělení v JJ nemocnici. Lékaři diagnostikovali kombinované odontoma, nezhoubný nádor, který sice neohrožuje mladíka na životě, ale způsobuje znetvoření obličeje a také velmi komplikuje přijímání potravy. V jedné dásni se vytvořilo velké množství zubů a odhalili je až lékaři při operačním zákroku.

„Bál jsem se, že syn může mít vážný nádor, proto jsem ho odvezl až do Bombaje,“ říká Suresh Gavai, otec Ashika. Lékaři však oba ujistili, že se Ashik brzy uzdraví a bude zase žít svůj běžný život.