Kreativita nezná mezí: Z modré tašky IKEA vyrábějí lidé batohy, boty i tanga!

Francouzská firma Balenciaga vyrábějící luxusní módu se minulý měsíc postarala o pořádné pozdvižení. Začala totiž prodávat tašky, které nápadně připomínají typické modré »pytle« z obchodů IKEA. Rozdíl v designu je sice zanedbatelný, totožná je jak barva, tak i tvar, v ceně však propastný. Zatímco švédský nábytkový gigant chce za nákupní plastovou tašku Frakta obdobných rozměrů 15 kaček, Balenciaga je prodává v kůži za bezmála 55 tisíc!

Poté, co se jedno módní návrhářství patrně inspirovalo obchodem IKEA při tvorbě tašky za 55 tisíc korun, vzali lidé internet útokem. Na sociálních sítích se to hemží oblečením a doplňky vyrobenými z proslulého »pytle«, který neodmyslitelně patří k nábytkářskému gigantovi.

Módní výstřelek většinu lidí upřímně pobavil, někteří se ale inspirovali k vlastnímu návrhářství a začali sdílet své výrobky z legendární tašky. Modrý pytel z IKEA lze přeměnit ve stylový ruksak, čapku, boty, roušku i tanga. Na tyto i další neotřelé nápady se můžete podívat v galerii pod článkem.

VIDEO: IKEA vyrobila hračku podle návrhu malého Lukáše z Kladna

Modrý pytel z obchodu IKEA se dá přetvořit v řadu oblečení a doplňků.