Havlíkova apotéka pleťový krém Krásná dáma, 568 Kč, koupíte na www.folly.cz

Havlíkova apotéka pleťový krém Krásná dáma, 568 Kč, koupíte na www.folly.cz Zdroj: archiv firem

A-Derma Phys-AC micelární voda pro problematickou pleť, 289 Kč, koupíte v síti lékáren
Weleda Růžový hydratační krém, 459 Kč, koupíte na www.weleda.cz
Frais Monde Hydro Bio Reserve Intensive Serum Super, 690 Kč, koupíte na ww.parfemy-elnino.cz
Jedním z důvodů, proč máte tmavé kruhy pod očima je i nedostatek kvalitního spánku
5
Fotogalerie

Když je nám 20, 30, 40 a 50 let. Jaké chyby v péči o pleť nedělat!

Sama na sobě poznáváte, že se pleť s věkem mění. V každém období našeho života chce něco jiného. Pokud se o ni budete špatně starat už ve dvaceti, ve čtyřiceti vám to bohužel vrátí v podobě vrásek. Kterým chybám byste se měla vyhnout, a jak o sebe naopak pečovat?

Pokračování 2 / 5

Hlavní hřích: UV záření a špatné odličování

Nezáleží na tom, jak jste unavená, správné odličování je základ. Nehřešte na to, že vaše pleť je ještě mladá, pružná a ledacos zvládne. Pokud na ní přes noc budete nechávat zbytky make-upu, bude rychleji stárnout, ucpávat póry a můžete si způsobit akné.

Stejně tak nezapomínejte, že na slunce byste neměla vycházet bez ochranného krému. Pořiďte si denní krém s SPF faktorem a v průběhu dne ho alespoň dvakrát obnovte. Oční krém začněte používat zhruba v 25 letech. První krémy proti vráskám si pořiďte, až se začnete blížit k třicítce. Pokud jste navíc majitelkou mastné pleti, můžete s nimi klidně ještě pár let počkat.

Náš tip: Micelární voda A-Derma obsahuje výtažky z ovsa a je vhodná i pro problematickou a citlivou pleť. Snadno s ní odlíčíte make-up, včetně toho očního.

A-Derma Phys-AC micelární voda pro problematickou pleť, 289 Kč, koupíte v síti lékáren
A-Derma Phys-AC micelární voda pro problematickou pleť, 289 Kč, koupíte v síti lékáren | Zdroj: archiv firem

Pokračování 3 / 5

Hlavní hřích: Nezdravý životní styl a dehydratace

Pokud jste překročila třicítku, je nejvyšší čas změnit svůj životní styl. Kouříte, málo spíte, stresujete se nebo jíte nezdravě? Vaše tělo i pokožka na takový způsob života budou reagovat jinak než před deseti lety a vám se to bohužel nebude líbit. Proto byste měla skončit se všemi zlozvyky.

Stejně tak byste si měla hlídat pitný režim, protože pokožka začíná potřebovat více hydratace nejen zvenčí, ale i zevnitř. Krémy, které jste používala ve dvaceti, vyměňte za hutnější, klidně označené jako "proti vráskám". Do své každodenní péče ráno i večer zařaďte také oční krém. Pokud máte suchou pleť, zhruba od 35 let byste měla začít používat pleťové sérum. S mastnou a normální pletí počkejte na přelom třicítky a čtyřicítky.

Náš tip: Růžový hydratační krém od značky Weleda je složen pouze z přírodních ingrediencí, velmi lehce se vstřebává a dokáže pleť nejen hydratovat, ale i ji chránit před prvními projevy stárnutí.

Weleda Růžový hydratační krém, 459 Kč, koupíte na www.weleda.cz
Weleda Růžový hydratační krém, 459 Kč, koupíte na www.weleda.cz | Zdroj: archiv firem

Pokračování 4 / 5

Hlavní hřích: Používání nevhodných krémů

Ve čtyřiceti ztrácí pleť rapidně svou pevnost a elasticitu, a to také v oblasti kolem očí a rtů. Pokud nebudete používat oční krémy, bude jemná kůže kolem očí dehydratovaná, budou se na ní snadněji tvořit vrásky a objeví se tmavé kruhy kolem očí.

Lehké hydratační krémy vaši pokožku dostatečně nevyživí, takže už je opravdu potřeba nahradit je krémy proti vráskám, ideálně s obsahem kolagenu a vitaminů A, C a E. Oční krém by měl být naprostou samozřejmostí, stejně jako pleťové sérum s koncentrovanými látkami – jako je kyselina hyaluronová – které pomáhají zpomalovat tvorbu nových vrásek. Nanášejte ho pod krém každé ráno i večer.

Náš tip: Intenzivní hydratační sérum Frais Monde je v biokvalitě a obsahuje kyselinu hyaluronovou, díky které vyhlazuje vrásky a pleť do hloubky hydratuje a udržuje ji pružnou.

Frais Monde Hydro Bio Reserve Intensive Serum Super, 690 Kč, koupíte na ww.parfemy-elnino.cz
Frais Monde Hydro Bio Reserve Intensive Serum Super, 690 Kč, koupíte na ww.parfemy-elnino.cz | Zdroj: archiv firem

Pokračování 5 / 5

Hlavní hřích: Menopauza

S menopauzou bohužel nic nezmůžete, ale i jejím vlivem ztrácí pokožka rapidně svou pružnost, je vysušená a ztrácí jednotný tón. Začínají se objevovat první opravdu hluboké vrásky a pleť se začíná ztenčovat, takže je náchylnější k podráždění.

Zařaďte do jídelníčku potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny a obzvláště na noc pleť ošetřete hutnými krémy, určenými pro zralou pokožku a hlubší vrásky. Ideální jsou krémy na bázi olejů, které obsahují kyselinu hyaluronovou, vitaminy a minerály, nebo přímo čisté přírodní zastudena lisované pleťové oleje.

Náš tip: Pleťový krém Krásná dáma z Havlíkovy přírodní apotéky je určený pro zralou a suchou pleť. V jeho složení najdete pouze přírodní oleje stejně jako mateří kašičku, propolis a výtažky z rostlin, které zlepšují rychlost obnovy buněk, a tím pomáhají vyplňovat hluboké vrásky, zpomalit vznik nových a důkladně pokožku vyživit.

Havlíkova apotéka pleťový krém Krásná dáma, 568 Kč, koupíte na www.folly.cz
Havlíkova apotéka pleťový krém Krásná dáma, 568 Kč, koupíte na www.folly.cz | Zdroj: archiv firem

Článek připravila redakce Blesku pro ženy.