Jste tlustá a oteklá? Šest rychlých tipů, jak se zbavit vody v těle! | Ženy.cz
 


Jste tlustá a oteklá? Šest rychlých tipů, jak se zbavit vody v těle!

7. srpna 2017 • 06:00
 • Připadáte si tlustá a žádné zaručené dietní tipy nefungují? Na vině může být voda, kterou zadržujete v těle! Člověk ji může nashromáždit pekné množstíví! Prostudujte si našich šest tipů, co dělat, abyste předešli nepříjemným i zdravotně škodlivým otokům!

  Voda, pokud s ní neumíte správně zacházet, dokáže být pěkný prevít. Ve vašem těle dokáže nadělat značnou paseku. Víme, jkaé jsou příčiny přílišného množství vody v těle! Na tyhle věci se zaměřte!

  1. Sodík. Nadměrný příjem sodíku je pro tělo nebezpečný. Zadržuje v těle vodu a ta může způsobit otoky. Sodík je obsažen v běžné soli, konzervách a masných výrobcích, jako jsou např. salámy. Radíme nepřehánět to s těmito potravinami a používat himálajskou či alpskou sůl.

  2. Vitamin B6. Udržuje rovnováhu ve vašem těle. Je obsažen v pistáciích, slunečnicových semínkách, tuňákovi, kuřecím či hovězím mase bez tuku.

 • Paradoxně i dehydratace


  Otoky Otoky Autor: istockphoto.com
  3. Draslík. Je to důležitý minerál, který se z těla dostává zejména při pocení. Pokud jej chcete mít dostatek, jezte melouny, brambory nebo banány.

  4. Dehydratace. Při nedostatku tekutin si tělo začne dělat zásoby a tvoří se otoky. Dbejte tedy na správný pitný režim.

 • Ovoce


  Voda Voda Autor: Shutterstock.com
  5. Hořčík. I jeho nedostatek způsobuje zadržování vody v těle. Abyste jej měli dostatek, dejte si třeba čokoládu, špenát, avokádo, hrách nebo jogurt.

  6. Fresh. Džusy z čerstvého ovoce a zeleniny, podobně jako některé byliny (třeba pampeliška), vám pomohou s detoxikací organismu způsobenou požíváním uměle zpracovaných potravin, které obsahují sladidla a chemické látky.

Autor: red
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy