.

.

Japonci obdivují sexy míšenky. Podívejte se

V ultrakonzervativním Japonsku topmodelka Melody Yoko Reillyová, napůl Japonka a napůl Američanka, ujišťuje: mentalita se mění a právě móda může sehrát jistou roli v tom, aby Japonci byli vůči míšencům otevřenější. Sedmadvacetiletá modelka, která už má za sebou deset let zkušeností v Japonsku, dokonce říká, že takzvaní "hafu", z anglického half (polovina), vzbuzují stále větší zájem.

"Odvětví módy v Japonsku zbožňuje mladé míšenky, je nám velmi nakloněno. Japonská mentalita se mění a Japonci chápou, že svět je mnohem větší," říká. Důkazem toho může být Afroasiatka Ariana Miyamotová, která se loni stala Miss Japonska.

"Už nemusíme vypadat jako Japonky, abychom jimi mohly být," usmívá se čilá brunetka v bílých džínech a černé letecké věstě se zlatými hvězdami. "Moje vítězství mě naplnilo radostí, ale některým lidem se to nelíbilo.“ Na sociálních sítích se totiž setkala s invektivami a někteří se pohoršovali nad tím, že korunka připadla míšence a ne "čisté" Japonce.

"Probuďte se: svět se mění a je lépe se mu přizpůsobit," říká Melody, která hovoří plynně japonsky a anglicky. Narodila se v Kalifornii a do Japonska přijela v roce 2006, ve stopách jiných míšenek, jako byly Jun Hasegawaová nebo Jessica Michibataová. Od té doby předváděla desítky módních značek, od výrobce kosmetiky Shiseido po značkové oblečení Uniqlo, a často se objevuje na stránkách módních časopisů.

Přestože smíšená manželství jsou stále častější, zůstává diverzita v Japonsku jen relativní. Japonsko je etnicky homogenním a dlouho izolovaným souostrovím, kde podle oficiálních statistik potomci ze smíšených svazků představují jen tři procenta nově narozených dětí za rok.

Reportáž připravil server Reflex.cz