Mikina

Mikina Zdroj: Shutterstock

Jaké nejčastější chyby v oblékání dělají čeští muži?

Čestí muži a jejich styl. Často pokulhává za aktuálními trendy. Přestože mají čeští muži poměrně dobrý vkus i módní cítění, šlápnou občas vedle nebo pravidelně opakují časté módní chyby. Dělá je váš partner také? A které vám vadí nejvíce?

Pokračování 2 / 11

Jsem chlap a prostě se potím

Propocená košile
Propocená košile | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 3 / 11

Mám špinavé boty, no a co?

Mnoho mužů si ráno obleče voňavou a nažehlenou košili a během dne si na ní vypěstuje nepřehlédnutelné mokré "koláče". Podle některých z nich to je prostě jen pot, a žádná vada na kráse. Pánové, vaši image to rozhodně poškodí! Vyzkoušejte různé kombinace antiperspirantů a deodorantů a pod košili si vždy oblékněte tenké jednobarevné tričko. Ve specializovaných obchodech seženete dokonce tričko v tělové barvě, které navíc perfektně saje pot.

Ať už muži nosí tenisky nebo kožené polobotky, nikdy nesmějí být špinavé! A to je problém. Zkuste se rozhlédnout kolem sebe třeba na autobusové zastávce nebo v obchodním centru a uvidíte, že spousta elegantně a stylově oblečených mužů má zablácené boty. Chlapi, pozor na to, je dokázáno, že mnoho žen se hned po obličeji a rukách koukne muži na boty!

Špinavé boty
Špinavé boty | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 4 / 11

Pásek takový, boty makový

Jedno z nejzákladnějších pravidel pánské módy zní jasně: pásek a boty musí mít vždy stejnou barvu! Hnědý pásek = hnědé boty, černý pásek = černé boty, jak jednoduché, přesto v mnoha případech zřejmě těžko proveditelné. Pokud si takhle muž vyrazí do divadla nebo na pracovní schůzku, dopouští se obrovského faux pas!

Boty a pásek
Boty a pásek | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 5 / 11

Ponožky jako ponožky

Mnoho mužů nedělá rozdíl mezi vysokými a kotníkovými ponožkami, a to je obrovská chyba! Ke společenským kalhotám jsou vysoké ponožky nutné. Když si totiž muž na pohovoru nebo schůzce sedne a vykoukne mu chlupaté lýtko, je to pohroma. Ke kraťasům a teniskám jsou zase určeny kotníkové ponožky, které z bot nevykukují.

Špatné ponožky
Špatné ponožky | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 6 / 11

Batůžek je super věc

Batoh je bezpochyby maximálně praktický a také pohodlný. Nehodí se však ke všemu. Už několikrát jsem viděla studenta, ale i dospělého muže v obleku a na zádech měl batoh. Kdyby byl batoh pevný, černý a na první pohled kvalitní, dá se tento módní přestupek prominout. Potrhané a ošoupané sportovní "pytle" jsou přímou cestou do módního pekla. Když má muž oblek, měl by k němu mít ideálně koženou brašnu s popruhem přes rameno.

Batoh
Batoh | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 7 / 11

Na sandále nedám dopustit

Trekové sandály jsou rozhodně vhodné na výlet, do lesa i na chalupu. Do města, do práce a do restaurace se ale absolutně nehodí! Pánové, přestaňte fňukat, že se vám v uzavřených botách na jaře a v létě potí nohy! Ženám v lodičkách taky není nepohodlněji. Zkuste pro "krásu" trochu trpět a sandály alespoň dočasně ukliďte do skříně.

Ponožky v sandálech? Dříve módní omyl, dneska hit.
Ponožky v sandálech? Dříve módní omyl, dneska hit. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Přirostl jsem k mikině

Mnoho mužů se stále mylně domnívá, že svetr je ryze ženskou záležitostí. Proto někteří nosí kamkoliv a za jakékoliv situace mikinu, v horším případě ještě s klokankou a kapucí. Čas od času je samozřejmě pohodlné zachumlat se do mikiny, ale k určitým příležitostem se mnohem více hodí svetr. Sáhnout můžete po klasickém jednobarevném svetru s véčkovým výstřihem, který vypadá skvěle na košili, nebo po propínacím svetru, který je ležérně elegantní.

Mikina
Mikina | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 9 / 11

Zvednutý límeček značí borce

Dalším častým módním zlozvykem českých mužů je zvedání límečků u polo triček nebo košil. Kde se tento "trend" vzal, nikdo netuší. Není to totiž ani stylové, ani pohodlné, a už vůbec to outfitu nepřidává na eleganci. Límeček musí být vždy ohnutý a perfektně vyžehlený, to je jasně dané!

Zvednutý límeček
Zvednutý límeček | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 10 / 11

Vzory ladí ke vzorům

Jakmile rtuť teploměru stoupne a slunce začne hřát, mnoho mužů oblékne svůj oblíbený model, kostkované kraťasy s kostkovanou košilí nebo pruhovaným tričkem. Ani na jednom kousku jako takovém není ve své podstatě nic špatného, ale dohromady způsobí módní katastrofu. Když vzorované kraťasy, tak jednobarevné tričko, a naopak.

Zamyšlený muž
Zamyšlený muž | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 11 / 11

Kabát? To neznám!

To, že se čeští muži vyhýbají nošení elegantních kabátů, není zas taková módní chyba jako velká škoda. Každá žena by se určitě ráda pokochala pohledem na gentlemana v kabátu, ale muži bohužel dávají přednost bundám. Velkým módním přešlapem se absence kabátu stane ve chvíli, kdy má na sobě muž oblek. Ten v kombinaci se sportovní bundou vypadá opravdu směšně!

To by se nám ženám líbilo!
To by se nám ženám líbilo! | Zdroj: Shutterstock

Článek připravil Blesk pro ženy.