Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia
4
Fotogalerie

Jak nosit perlové šperky v létě? Inspirujte se současnými trendy

Perly jako symbol elegance a ženskosti jsou na výsluní, a my se můžeme jen kochat novými podobami této nestárnoucí klasiky. Perlové šperky však nemusí být vždy opulentní a velkolepé. Umí zazářit i v mnohem jemnější podobě.

Nechte promluvit přírodu

Perly představují velmi variabilní typ šperku a z hlediska stylingu opravdu vděčný kousek. Ty bílé kulaté můžete díky jejich neutrálnímu vzhledu kombinovat s jakoukoli barvou a stylem. „V současné době se velké popularitě těší také tzv. barokní perly, které v sobě mají jistou dávku nespoutanosti a hravosti. Ty nám ukazují, že krása může spočívat i v nedokonalosti,“  říká Jarmila Slívová z pražského ateliéru KLENOTA. Zatímco u kulatých perel si nejvíce ceníme pravidelnosti a souměrnosti, u barokních perel je to přesně naopak. Hodnotnou se stává jejich originalita a výjimečnost. Žádné dvě totiž nikdy nebudou úplně stejné.

Svěží perlové šperky

Perlové šperky jednoznačně patří k letnímu období, kdy na opálené pleti vypadají božsky. Vysoké letní teploty si žádají prodyšné materiály, a stejně tak i letní variace na perlové šperky jsou odlehčené a vzdušnější. Ležérní účes jako od moře doladí pohupující se visací perlové náušnice, a k rozevlátým šatům se mnohem lépe hodí řetízek s několika perličkami než masivní šňůra z perel. Subtilnější perlové šperky vybízejí ke kombinování a vrstvení, kterým pokaždé můžete docílit jiného looku. Bílým perlám nejvíce sluší kontrastní kombinace se žlutým zlatem, které je nechá naplno zazářit.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Objevte jedinečný lesk perel

S perlami v moderním pojetí pracuje ateliér KLENOTA ve své nové kolekci Luster. Název odkazuje na okouzlující vlastnost perel, kterou je specifický hedvábný lesk. Ten je jejich poznávacím znamením a nenajdeme ho u žádného jiného přírodního drahokamu. Minimalistický design šperků nechává perlám prostor a dává tak vyniknout jejich přírodní kráse. V kolekci Luster se pracuje s aktuálním pojetím šperku, který boří zažité stereotypy. Najdete v ní několik variabilních šperků, které se dají nosit i několika různými způsoby. Například prstýnek s drobnou perlou, hravé kruhové náušnice s přívěskem nebo oboustranné visací náušnice.

Volba klasických materiálů, jako je žluté zlato a pravé perly, zajišťuje elegantní a luxusní vzhled, zatímco originální práce s materiálem dodává těmto šperkům dojem hravosti a nespoutanosti. Právě návrat pravých šperků, které na první pohled nekřičí, ale pouze jemně zvýrazňují přirozený půvab, patří mezi největší trendy v současném šperkařství.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia