Bankrotář Pomeje: Obsílky neminuly Bartošovou, natož Kuklovou!

26. března 2017 • 01:21
V létě 2009 se schzlovalo k dalšímu šílenému výmyslu na alkoholu závislé zpěvačky. • Foto: Foto: Aha ! - Marek Pátek

Herci a neslavně proslulému producentovi Jiřímu Pomejemu sice po dvanácti letech skončil konkurz, pořád má ale na krku řadu exekucí v astronomické výši 13 733 585 korun.

K totálnímu krachu stačilo Jiřímu Pomejemu (52) jedno špatné rozhodnutí. Do dluhové pasti se dostal poté, co natočil film Andělská tvář. Na snímek se mu sice podařilo sehnat 40 milionů korun, ale hlavní koproducent, který měl přispět 20 miliony, se vypařil týden před začátkem natáčení. Jirka se svého snu nechtěl vzdát; a zbylé peníze si zkrátka půjčil.

„Věřil jsem, že film půjčené peníze vydělá. Bohužel se tak nestalo. A najednou jsem žil s dluhem čtrnáct a půl milionu korun,“ postěžoval si Blesku herec, který v roce 2005 odešel do konkurzu a pozastavil tím exekuce. „Jelikož v té době jsem měl na film už několik exekucí, do konkurzu jsem musel jít, nic jiného mi nezbývalo,“ vysvětlil Pomeje.

A tak veškeré jeho příjmy v posledních dvanácti letech putovaly přímo do rukou správkyně konkurzní podstaty. „To byly ale šušně. Správkyně mi vzala práva na všechny filmy, které jsem předtím vyrobil. Ztratil jsem i práva na Andělskou tvář, nemohl jsem s filmem nakládat a snažit se, aby třeba vydělal,“ nechápe herec a producent.

Po ukončení konkurzu se na Pomejeho obrací lidé, kteří mu půjčili a své peníze zatím neviděli. Herec dluží asi o tři sta procent více, než si napůjčoval. „Do konce života budu platit. A nemohu také nic vlastnit. Nikdo na mě nemůže nic přepsat a dát mi to. Hned by mi to vzali,“ lamentoval Jiří Pomeje.

Exekuce příliš neprospěla ani jeho manželstvím. Obsílky dostávala nejprve Michaela Kuklová a posléze i druhá manželka Iveta Bartošová. Nyní je ze schránky vytahuje Andrea Pomeje, kterou ale díky předmanželské smlouvě trápit nemusí. Pomeje momentálně vzhlíží k připravované novele zákona o osobním bankrotu. „To bych z toho marastu mohl být venku za pět let,“ dodal toužebně.

Autor: red
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy