Anální sex: Proč ho některé ženy milují?

Anální sex je pro mnohé ženy tabu. Zhruba dvě třetiny ho nikdy nevyzkoušely. Zbylá třetina s ním zkušenosti má, ale jen některé z nich si ho zamilovaly. Víme, proč ho zbožňují…

Mnozí lidé si anální sex spojují s bolestí a nepříjemnými pocity, nečistotou a nehygieničností. Přesto však existuje množství žen, jež na anál nedají dopustit. Hlavním důvodem, proč ho chtějí, jsou jedinečné pocity a vzrušení, které jim způsobuje. Konečník je totiž místem s velkým množstvím nervových zakončení. Jeho dráždění může být ohromě vzrušující, a navíc je to prožitek úplně jiný než stimulace vagíny nebo klitorisu. Některé ženy dosáhnou orgasmu jen samotným drážděním análního otvoru.

Spojením análního styku se stimulací klitorisu může dojít dokonce k neskutečným orgasmickým výbuchům. Anální sex pro jeho příznivkyně nemívá pouze tělesné aspekty, roli hraje i duševní stránka. Některé ženy, tedy alespoň ze začátku, může vzrušovat či uspokojovat i jen samotná myšlenka, že dělají něco nestandardního, něco, co velká část společnosti považuje za tabu.

Dalším nezanedbatelným psychický prvek je, že většina žen se do této praktiky pustí jen s partnerem, kterého miluje a naprosto mu věří. Anální sex je pro ně ještě intimnější záležitostí než sex „normální“. Anální otvor je užší než vagína, partnerovi tak mnohdy přináší intenzivnější pocity, což ženy samozřejmě může jen těšit.