prsa

prsa Zdroj: shutterstock

8 vzrušujících faktů o prsou, které byste měla znát

Dámy, jistě nám je všem jasné, že prsa jsou skvělá. Méně obdarované ženy mohou mít z malých prsou trauma stejně tak, jako ženy s moc velkými prsy mohou trpět bolestmi zad a toužit po menších ňadrech. Je tu každopádně několik zajímavých faktů, které možná nevíte a které vás překvapí.

Pokračování 2 / 9

Bradavkový orgasmus

Některé ženy jsou tak citlivé, že mohou pouhým drážděním bradavek dosáhnout orgasmu. Vůbec nelze diskutovat o tom, že bradavky patří k těm nejsilnějším erotogenním zónám. Jejich stimulací se v mozku začne uvolňovat oxytocin a tělem proudí krev rychleji, to může u citlivějších žen vést ke kontrakcím vaginálních svalů, tedy k orgasmu.

Pokračování 3 / 9

Máme osm druhů bradavek

Tak jako jsme každá žena originál, stejně tak i naše prsa nejsou dvě identická, dokonce ani ta naše dvě! Existuje dokonce osm různých druhů bradavek. Jsou to: vyčnívající, ploché, nafouknuté, vpáčené, jednostranně vpáčené, hrbolaté, chlupaté, mnohočetné.

Pokračování 4 / 9

Mnohočetné bradavky jsou častější u mužů

Možná to není ani tak překvapivý fakt. Tím, že bradavky u mužů v podstatě postrádají funkci, jsou tak nějak pouze na ozdobu a jako příjemný sexuálně citlivý stimulační bod. Tím pádem, pokud jim doroste i třetí, je to vlastně fuk. V každém případě, pokud máte více bradavek než ostatní, berte to jako pozitivní věc, máte o jeden erotický bod víc a nebojte se, tato anomálie je častější, než si myslíte.

Pokračování 5 / 9

Spánek má vliv na jejich tvar

Představte si to, že vaše prsa se formují podle toho, jak spíte. Trochu špatná zpráva je, že jediná poloha, při které se v podstatě nedeformují, je ta na zádech. Ale kdo vydrží spát na zádech celou noc? Ve všech ostatních si mačkáním prsa vytahujeme a ještě s nemilou pomocí gravitace nakonec dopadají, tak jak dopadají.

Pokračování 6 / 9

Mohou růst i po pubertě

Záleží také na tom, jak dlouho u vás puberta trvá. Mě třeba maminka vždycky říká, že jsem v pubertě zamrzla a už se z ní snad nikdy nevyhrabu. To je ale něco jiného. V pubertě se u dívek rozvíjí ženské vnady. Je ale prokázáno, že mohou růst až do dvaceti let, což je dobrá zpráva pro všechna mladá děvčata, která jsou ještě v očekávání, ještě nepanikařte, prsa mohou mít jen trochu zpoždění.

Pokračování 7 / 9

Vědecká záhada

Vědcům není doposud jasné, proč mají ženy prsa stále naditá. Primáti totiž mají plná prsa jen když kojí, jinak jsou úplně splasklá. Ženy mají v prsou mléko, když kojí, ale prsa mají stále zvednutá, vyplněná tukem.

Pokračování 8 / 9

Muži co milují prsa

Jistá studie prokázala spojitost mezi muži z nižších společenských vrstev a oblibou velkých ňader. Ti muži, kteří v rámci testování pocházeli z chudších poměrů, ohodnotili totiž velká prsa mnohem více než muži z bohatších a studovaných vrstev. Zvláštní studie.

Pokračování 9 / 9

Mění velikost během života

Je nespočet faktorů, které mohou mít vliv na velikost prsou během života. Hladina estrogenu během ovulačního cyklu je jedním z nich stejně tak jako hormonální antikoncepce nebo spousta jiných léků. Také pokud přiberete nebo zhubnete, podepíše se to na velikosti prsou, jež jak jsme již zmiňovali, jsou z velké většiny tvořeny tukovou tkání.

Článek připravil Blesk pro ženy.