5 věcí, které byste měly udělat po análním sexu

12. března 2017 • 06:00
 • 5 věcí, které byste měly udělat po análním sexu

  Anální sex je velmi oblíbeným tématem, protože pro spoustu lidí je to ještě pole neorané. Tím pádem jsou zvědaví na všechny informace a poznatky okolí. Vagina se na rozdíl od análního otvoru dokáže sama čistit a vypořádávat se s okolními vlivy. Anální otvor se chrání pouze uzavíráním před okolím. Co tedy dělat hned po análním sexu?

 • Výměna kondomu

  Pokud plánujete další sexuální hrátky, je nutná hygiena. Jste-li dlouholetý pár a kondom nepoužíváte, je potřeba dát si pauzu a penis pořádně opláchnout. V řitním otvoru jsou bakterie, které vagině nedělají dobře. Na to myslete pokaždé, přece nechcete skončit se zánětem u doktora.

 • Vlhčené kapesníčky


  Anální otvor nemá schopnost samozvlhčení při vzrušení jako vagina, proto je dobré používat lubrikační gel. Doporučuje se silikonový, který déle vydrží. Je také trochu komplikovanější ho pořádně očistit. V tom vám pomohou právě vlhčené kapesníčky. Můžete samozřejmě také skočit do sprchy a zadeček si pořádně umýt.

 • Vypouštění vzduchu


  Během sexu se vám může do análního otvoru, a tím pádem do těla dostat vzduch, který bude posléze vaše tělo vypuzovat. Svěrač může být po sexu mírně povolen, tím pádem nemusíte být schopna ovládat únik tělem vytlačovaného vzduchu a může docházet k choulostivým okamžikům.
 • Pozor na krev


  Anální otvor je velice hustě prokrvenou oblastí. Během sexu se může stát, že některá z žilek praskne, a tím pádem by se ve vaší stolici mohla objevit krev. Nemusíte panikařit, krvácení zase přejde. Pokud by ovšem potíže neustávaly a zaznamenala jste ještě další potíže, musíte se obrátit na svého lékaře.
 • Procvičujte svaly


  Kegelovy cviky jsou dobré na posílení celého pánevního dna a posilují také oblast řitního otvoru. Aby vaše svaly v této oblasti zůstaly pevné, nepřestávejte s cvičením, pomůže vám to nejen při sexu.

  Článek připravil Blesk pro ženy.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy