líbání

líbání Zdroj: shutterstock

10 největších průšvihů: čeho se při sexu bojí ženy a co děsí muže?

Sex, ač si ho všichni užíváme a máme ho rádi, s sebou občas přináší i nejistoty a strachy. Především pokud se chystáte mít sex s někým novým, cítíte nervozitu a bojíte se, aby nedošlo k nějakému trapasu. Stejně jako my ženy, tak i muži mají svou top desítku největších strašáků, na které myslí před sexem. Podívejte se, jak se od sebe liší.

Pokračování 2 / 11

Ženy chtějí kondom, muži se bojí pohlavních chorob

Sex
Sex | Zdroj: shutterstock

Prvním strašákem, na kterého myslíme my ženy, je obava, že si partner nebude chtít vzít kondom. Bohužel se to stává. Muži prý naopak mají největší strach z toho, že by jejich partnerka mohla mít pohlavní chorobu. Evidentně ovšem ne ti, kteří si odmítají vzít kondom.

Pokračování 3 / 11

Ženy se bojí pohlavních chorob, muži chtějí naše uspokojení

Vášeň
Vášeň | Zdroj: shutterstock

Druhou největší hrozbou je pro nás ženy pohlavní nemoc. S tím samozřejmě souvisí i to, proč se nejvíc obáváme toho, že si partner nebude chtít nasadit kondom, protože to je jediná ochrana, která může přenosu pohlavní choroby zabránit. Muži mají na druhém místě obavu o to, že žena nebude mít orgasmus nebo nebude uspokojena.

Pokračování 4 / 11

Všichni se bojí těhotenství

Video placeholde

Ve třetím bodě se shodují obě pohlaví. Strach z toho, že se kondom naruší, a dojde tak k neplánovanému těhotenství.

Pokračování 5 / 11

Předčasná ejakulace nebo nízké sebevědomí

Orgasmus
Orgasmus | Zdroj: shutterstock

Tolik žen je na světě a každá je jinak krásná. Ať je ale sebekrásnější, každá má pochyby o svém těle nebo alespoň o nějaké jeho části. Možná právě proto je na našem žebříčku číslo čtyři strach z toho, že se partnerovi nebudeme líbit nahé. Muži zase mají strach, aby uhlídali svou vášeň a nezkrátili styk předčasným výronem semene.

Pokračování 6 / 11

Ženy mají nízké sebevědomí a bojí se agrese

Sex
Sex | Zdroj: shutterstock

Pátá příčka patří obavám o to, že pokud si to z nějakého důvodu rozmyslíme a vlastně sex nechceme, což se nám může klidně stát, nebude muž brát ne jako ne. Trapné vysvětlování, nebo dokonce boj s agresorem není něco, o co bychom při sexu stály. Muži mají na této příčce strach z toho, že se nám nebudou líbit nazí.

Video placeholde

Pokračování 7 / 11

Ženy se bojí přehnaných požadavků, muži selhání

...
... | Zdroj: shutterstock

Ženy se obávají, že by po nich partner mohl při sexu požadovat jisté praktiky, které by ony nechtěly provozovat. Samozřejmě že když k tomu dojde, je opět nepříjemné to vysvětlovat, ale je důležité nastavit si mantinely. Muži mají strach z toho, že jim selže funkce.

Pokračování 8 / 11

Ženy se bojí projevů svého těla, muži toho, že budou špatnými milenci

sex
sex | Zdroj: shutterstock

Jsme děsné citlivky a mnohým z nás je trapné, co dělá naše tělo. Jsou to jisté funkce, které mnohdy nelze ovládnout. K sexu a životu samému ovšem normálně patří. Muži se v tomto bodě nejvíce obávají toho, že nebudou dost dobrými milenci.

Pokračování 9 / 11

Ženy mají strach, že muži budou bez vyvrcholení, muži malého penisu

sex
sex | Zdroj: shutterstock

Ženy mají na osmém stupínku strašáků obavu, že partner nebude uspokojen a nedosáhne vyvrcholení. Muži se obávají, že velikost jejich penisu nebude dostačující.

Pokračování 10 / 11

Ženy: Co když nebudu mít orgasmus? Muži: Mám dost zkušeností?

...
... | Zdroj: shutterstock

Takže až na devátém místě z deseti se ženy obávají toho, že nebudou uspokojeny, že nedosáhnou orgasmu. Je zajímavé, že do mužské desítky se tato obava vůbec nedostala. Muži mají na devátém místě strach z toho, že si o nich partnerka pomyslí, že nemají dostatek zkušeností.

Video placeholde

Pokračování 11 / 11

Špatné milenky? Mizerný výkon?

sex
sex | Zdroj: shutterstock

Desítka to uzavírá na strachu z toho, že selžeme jako milenky, nebudeme dostatečně dobré. Muži se zase obávají toho, že po sexu bude všechno najednou hrozně divné a budou se cítit nemístně a nepříjemně.