Hladké nohy po použití přístroje

Hladké nohy po použití přístroje Zdroj: Freepik

Jak si vybrat kvalitní epilátor?

Vybrat si kvalitní epilátor může být klíčovým krokem k dosažení hladké a dlouhotrvající depilace bez nutnosti častého holení. Na trhu existuje široká škála epilátorů, které se liší funkcemi, cenou i způsobem použití. Při výběru epilátoru je důležité zvážit hned několik faktorů, díky kterým snáze najdete produkt, jenž bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Inspirace je tu!

Jaké jsou na trhu typy epilátorů a co počet pinzet?

Epilátory lze rozdělit do několika kategorií podle toho, jakým způsobem odstraňují chloupky. Pinzetové epilátory používají malé pinzety, které zachytí a vytrhnou chloupky i s kořínkem. Jsou velmi účinné a poskytují dlouhotrvající výsledky, ale mohou být bolestivé, zejména při prvním použití. Diskové epilátory používají místo pinzet tzv. disky, které rotují a odstraňují chloupky. Jsou méně běžné, ale mohou být stejně efektivní jako pinzetové epilátory. IPL (Intense Pulsed Light) epilátory jsou pak přístroje, které využívají světelnou energii k ničení chloupků. Jsou dražší, ale mohou nabídnout trvalejší výsledky po delší době používání. Různé modely výše zmíněných epilátorů najdeme také u ověřeného výrobce Braun.

Počet pinzet na epilátoru je důležitý faktor, který ovlivňuje efektivitu epilace. Epilátory s vyšším počtem pinzet (obvykle 40 a více) mohou rychleji a účinněji odstraňovat větší množství chloupků na jedno přejetí. Pro začátečníky může být výhodnější zvolit epilátor s menším počtem pinzet (20-30), protože odstranění chloupků je méně bolestivé.

Proč vsadit na epilátor s více rychlostními módy a jak na epilaci za sucha či mokra?

Většina epilátorů nabízí několik rychlostních nastavení, což umožňuje přizpůsobit rychlost depilace vašim potřebám. Nižší rychlost je vhodná pro citlivější oblasti nebo pro první použití, zatímco vyšší rychlost je ideální pro rychlejší depilaci větších ploch, jako jsou nohy.

Některé epilátory jsou navrženy tak, aby je bylo možné používat jak na suchou, tak na mokrou pokožku. Mokré epilátory lze použít ve sprše nebo ve vaně, což může pomoci snížit bolest a nepohodlí spojené s epilací. Pokud preferujete mokré použití, ujistěte se, že epilátor je vodotěsný a bezpečný pro použití ve vlhkém prostředí.

Jaké napájení u epilátoru zvolit?

Epilátory mohou být napájeny různými způsoby. Síťové epilátory jsou připojeny přímo k elektrické síti a poskytují konstantní výkon bez nutnosti dobíjení. Jsou vhodné pro dlouhodobější použití. Akumulátorové epilátory zase poskytují větší flexibilitu a pohodlí, protože je lze používat bez kabelu. Nevýhodou může být nutnost pravidelného dobíjení. Bateriové epilátory používají vyměnitelné baterie, což může být výhodné na cestách, ale baterie je třeba pravidelně měnit.

Jaké příslušenství a doplňkové funkce mohou mít epilátory?

Moderní epilátory často přicházejí s různým příslušenstvím a doplňkovými funkcemi, které mohou zlepšit zážitek z epilace. Integrované světlo pomáhá lépe vidět jemné chloupky a zajišťuje, že vám žádný neunikne. Masážní nástavce zase mohou pomoci snížit bolest tím, že masírují pokožku během epilace. Exfoliační nástavce: Pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a připravují pokožku na epilaci. Na trhu najdeme i speciální nástavce pro oblast bikin nebo obličeje, které jsou navrženy tak, aby byly šetrnější k citlivé pokožce.

Doporučujeme

Načíst další články