Trápí vás suché oči? Optimetristika radí, jak jim efektivně ulevit

Trápí vás suché oči? Optimetristika radí, jak jim efektivně ulevit Zdroj: Lentiamo s.r.o.

Trápí vás suché oči? Optometristka radí, jak jim efektivně ulevit

Suchý vzduch ve vytopených místnostech, časté přechody ze zimy do tepla, více času uvnitř a na umělém světle - to vše v tomto období přispívá k nepříjemnému pocitu suchých očí. Optometristka společnosti Lentiamo Lucie Macháčková radí, jak jim můžete efektivně ulevit.

Vyměňte kontaktní čočky. Pocit suchých očí dobře znají především nositelé kontaktních čoček. O to více si oblíbili novinku Bausch + Lomb ULTRA  ONE DAY, které v sobě spojují dvě převratné technologie Advanced MoistureSeal a ComfortFeel, které vzájemně spolupracují a poskytují vynikající pohodlí pro oči. Kontaktní čočky zajišťují 96% zvlhčení po celých 16 hodin a brání jejich osychání. Neustálá vlhkost je totiž zásadní podmínkou pro nepřetržitý komfort při použití kontaktních čoček. Čočky ULTRA ONE DAY nabízí svým nositelům kromě výhod silikon-hydrogelového materiálu také jednoduchou manipulaci, nízký modul pružnosti, vysokou míru propustnosti pro kyslík a ochranu proti UV záření.

Variantu k dennímu nošení koupíte na Lentiamo.cz od 649 Kč.

.
. | Zdroj: Bausch + Lomb

Pijte více vody. Nejen suché oči, ale i suchá pleť a popraskané rty mohou být znakem toho, že je potřeba zvýšit příjem tekutin.

Krátkodobě uleví kapičky. Rychlou pomocí jsou oční kapky, které oko okamžitě lubrikují. Při jejich výběru se ale poraďte s odborníkem, některé konzervační látky v nich obsažené totiž mohou paradoxně k tzv. syndromu suchého oka přispět. 

Nezapomínejte mrkat. Věděli jste, že při práci na počítači mrkáme až 3x méně než normálně? Oči se bez mrkání dostatečně nelubrikují pomocí slz, což může vést k únavě a pálení očí. Dejte si do zorného pole připomínku: Mrkat. :)

Zvlhčete vzduch v místnosti. Důvodem suchých očí bývá v topné sezóně suchý vzduch. Pokud máte na pracovišti nebo doma nižší relativní vlhkost vzduchu než 40 %, zvažte nákup zvlhčovače vzduchu.

Problém suchých očí je kvůli našemu životnímu stylu sice čím dál častější, řešení ale existují. Vyzkoušejte je a uvidíte, že se zlepší vaše produktivita i celková pohoda!

Kontaktní čočky ULTRA® jsou zdravotnický prostředek určený ke korekci zraku. Pečlivě si přečtěte návod na použití.

 

Doporučujeme

Načíst další články