Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Zanzibar může nabídnout bohatou historii i skvělé pláže k relaxaci

Zanzibar se v posledních letech stal snadno dostupnou a oblíbenou turistickou destinací. Tento ostrov leží u pobřeží východní Afriky a láká návštěvníky na prosluněné pláže.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Zanzibaru, je potřeba se vyhnout období dešťů. Období dešťů se vyhnete návštěvou od června do října nebo od ledna do března. Druhým faktorem pro výběr termínu je konání svátku Ramadán. Ten se každý rok koná v jiném termínu a během tohoto svátku je většina tamních restaurací a podniků zavřená. Pokud ale zvolíte správné datum, bude vaše dovolená na Zanzibaru nezapomenutelným zážitkem.

Na Zanzibar za historií a památkami

Dovolená na ostrovním Zanzibaru se nemusí nést pouze v duchu relaxace na pláži. Tento rozmanitý ostrov nabízí také mnohé historické památky a jednu opravdovou exkluzivitu. Pokud se rozhodnete cestovat na ostrově, jistě oceníte půjčovny motorek, které jsou na každém rohu. Na vypůjčené motorce se pak můžete vydat do města Stone Town, jehož centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro našince ale bude tou nejzajímavější památkou rodný dům zpěváka Freddieho Mercuryho, který byl otevřen jako muzeum tohoto světoznámého zpěváka. V hlavním městě nezapomeňte navštívit také nejstarší místní stavbu Old Fort, známou také jako Arabská pevnost. Velmi zajímavé jsou v hlavním městě také proslulé rybí trhy.

Pokud se vypravíte mimo hlavní město, rozhodně byste měli navštívit dvě velmi významné zříceniny. Jedná se o zříceninu paláce Maruhubi a paláce Mtoni, které si můžete po zakoupení vstupenky projít také s anglicky mluvícím průvodcem. Od zřícenin se rychle můžete přesunout ke krásné zanzibarské přírodě návštěvou Národního parku Jozani - Chwaka Bay o rozloze 50 kilometrů čtverečních. Zajímavostí tohoto parku je Gueréza zanzibarská, opice žijící v tomto národním parku v izolaci již 15 000 let. Zanzibar ale není jen jeden ostrov a za spoustou zajímavostí se můžete vydat také na některý z bezpočtu malých ostrůvků, které k Zanzibaru patří.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Relaxace na nejkrásnějších plážích světa

Pokud jste stihli objevit všechny památky nebo se rovnou vydáte na pláž, rozhodně navštivte Kendwa Beach. Ta je považována za nejkrásnější pláž tohoto ostrova. Místní vám také rádi doporučí oblast Nungwi, ležící u stejnojmenné vesnice. Jedná se o třetí největší vesnici na Zanzibaru a leží v nejsevernější části. Vesnice vznikla z malé rybářské osady a momentálně čítá okolo pěti tisíc obyvatel. V současnosti se jedná o jednu z nejoblíbenějších turisty navštěvovaných pláží a vyznačuje se především autentickou domorodou atmosférou. Pokud máte rádi klid a relax, vydejte se do východní části. V té se nachází několik luxusních resortů. Pokud dáváte přednost lidnatějším místům, vydejte se do západní části města, která nabízí nespočet různých barů a obchodů.

Protože má Zanzibar opravdu co nabídnout, doporučuje se využít pobyt delší než jeden týden. Nejedná se totiž jen o jediný ostrov, jakmile vás omrzí jízda na motorce po ostrově, můžete se vydat na některý z přilehlých ostrůvků Zanzibaru. Užívat si budete především rozmanitou kulturu, skvělou multikulturní gastronomii a exotickou přírodu. Pokud na Zanzibar pojedete alespoň na dva týdny, můžete si být jistí, že vám nic z místních krás neunikne.