..

.. Zdroj: Kolo pro život, z.s.

Do Znojma za kolem, vínem i rodinou pohodou

V tradičním období dozrávání vinných hroznů a kvašení oblíbeného burčáku se odehrává nejoblíbenější cyklistická akce pro širokou veřejnost v ČR - Znojmo Burčák Tour České spořitelny.

Ve vinařské oblasti Jižní Moravy, kde se rozprostírají největší plochy vinohradů u nás si v sobotu 5. září můžete i vy užít skvělý den s celou rodinou v sedle horského kola, a ještě k tomu ochutnat všechny dary místní přírody. Zveme vás na úžasné bikerské putování po vinicích a dalších krásách v okolí Znojma! Připravené jsou trasy pro děti, cyklisty začátečníky, skvělý doprovodný program, výborné víno, dary místních zahrad i cukrářů, zdarma prohlídka historických objektů v starobylém centru města a jako bonus srdečnost místních obyvatel.

Populární Burčák Tour je mnohem víc než jen cyklistický závod. Je to každoroční rituál. Ten často začíná cestou rodin, týmů a kamarádů ze vzdálených míst do města okurek. Cesty ale nikdo nelituje. Je to cesta za sluncem a skvělým zážitkem. Nikde jinde vám během tradiční rodinné Family jízdy pro celou rodinu nenabídnou rozlévané váno nebo burčák přímo na občerstvovací stanici v rámci nezávodní trasy.

..
.. | Zdroj: Kolo pro život, z.s.

Centrem dění se již pošesté stane areál Louckého kláštera, kam se vejde celé zázemí i nadstandardní služby pro všechny seriálu Kolo pro život, do kterého znojemský podnik patří. Právě zde se také uskuteční starty všech závodních i nezávodních tras kromě nejdelší trasy, která vystartuje slavnostně z náměstí T. G.M. v srdci Znojma.

Burčák Tour je podnik pro každého, kdo jezdí na kole. Nezáleží na tom, jestli je vám rok a jezdíte na odrážedle nebo jste sedmdesátiletý nadšenec, jestli jste začátečnice nebo profík, trasy jsou přichystané pro všechny výkonnostní a věkové kategorie. Vybírat můžete z dětských závodů v 6 věkových kategoriích, vyloženě pohodovou nezávodní Family jízdou s kouzelnými výhledy na Pálavské vrchy a dvěma závodními trasami na 57 a 32 km, kde se přes jejich rovinatý charakter přece jen trochu víc zapotíte. Svorně na všech občerstvovacích stanicích bude k radosti závodníků nachystaná ochutnávka burčáku, vína a ovocného moštu. Žízeň nikdo mít nebude.

..
.. | Zdroj: Kolo pro život, z.s.

Korunu celé akci nasadí nabitý doprovodný program v zázemí. Kromě mnoha lákadel pro děti: dětská zóna, pumptrack, Bike Academy, populární Ninja dráha a spoustu dalších aktivit.

..
.. | Zdroj: Kolo pro život, z.s.

Určitě si udělejte čas na celý víkend 5.-6. září! Vždyť Znojmo je nejen městem okurek, ovoce, vína a burčáku, ale také vzácných památek, kaváren a cukráren a v okolí najdete spoustu kouzelných cyklotras a vinných sklípků. Teprve po dvou dnech strávených v největší vinařské oblasti republiky budete mít šanci slavné Znojmo vidět dvojmo.