7 nedoceněných míst v České republice, kam určitě jeďte na výlet

17. června 2019 • 06:00
 • 7 nedoceněných míst v České republice, kam určitě jeďte na výlet

  Český Krumlov, Karlštejn, Lednicko-valtický areál. Milujete výlety, ale máte pocit, že tady jste byli snad už tisíckrát? Nebo se vám nechce, protože tušíte, že tam v létě budou davy lidí? Pak je následující článek přesně pro vás. Vybrali jsme několik míst v České republice, která jsou sice méně známá, rozhodně však ne méně úchvatná. Přinášíme tipy pro opravdové fajnšmekry.

  Před sebou dva dny volna, ty šťastnější čeká rovnou celých pět. Jestli na poslední chvíli nahlížíte do rozložené mapy a dumáte, kam se vydat na výlet, ať už jednodenní, či delší, máme pro vás pár tipů, kam vyrazit. 

  TIP NA VIDEO: Kam na výlet ve středních Čechách?

 • Údolí řeky Doubravy

  Vysočina je kraj Jana Blažeje Santiniho a jeho stopy jsou tu zřetelné snad ve všech vesnicích. Většina návštěvníků zavítá nejspíš na Zelenou horu, přitom třicet kilometrů odtud se nachází údolí řeky Doubravy. Průzračně čistá voda, ve které při troše štěstí spatříte raky, vysoké skály s vyhlídkami a spletité cestičky vedoucí chvíli lesem, chvíli po kamenech. Trasa vede z Bílku do Chotěboře, případně můžete udělat okruh z Bílku zpět do Bílku, kde se dá zaparkovat nebo tam dojet vlakem. Výlet si můžete protáhnout do Chotěboře a navštívit místní pivovar. 

  Údolí řeky Doubravy Údolí řeky Doubravy Autor: Profimedia
 • Zříceniny hradu Frýdštejn v Českém ráji

  Český ráj nejde nemilovat. Už jen díky všem hradům a zámkům, které se zde nacházejí. Jenže není to jen Bezděz a Trosky, které stojí za vidění. Kousek od Malé Skály je zřízenina hradu Frýdštejn, ze kterého je naprosto úchvatný pohled na krajinu kolem. Pokud jdete na hrad z Malé Skály, vezměte to turistickou stezkou přes zříceniny skalního hradu Vranov a dále přes zbytky starého Pantheonu, ze kterého zbyla už jen brána v lese. O to mystičtěji ale působí. 

  Zřícenina hradu Frýdštejn Zřícenina hradu Frýdštejn Autor: Profimedia

 • Ano, opravdu vás zveme mezi vysoké pece. Čeká vás totiž neuvěřitelný zážitek. Dolní oblast Vítkovic, to totiž není jen hudební festival Colours of Ostrava. I v jiných dnech areál žije. Úplně stačí vydat se na prohlídku industriálních obrů, v rámci které se můžete zastavit na občerstvení v kavárně, která leží 70 metrů nad zemí na jedné z vysokých pecí. Fantastický výhled nejen na město a přírodu, ale hlavně na neuvěřitelné památky lidské činnosti člověku bere dech. Dále na vás čeká kulturní program, kavárny, bary a také centrum vědy.

  Vysoké pece v Ostravě Vysoké pece v Ostravě Autor: iStock.com

 • Čertovy hlavy

  Pokud vás fascinují skalní útvary, nemusíte rovnou na Pokličky, stačí zajet o kousek blíž, na Čertovy hlavy. Je to název pouze jednoho díla, které tu v krajině po sobě zanechal umělec Václav Levý, ale o to honosnější toto dílo je. Kousek od Liběchova se totiž nachází do pískovcových skal vytesané různé obrazce o rozměrech několika metrů. Určitě si nenechte ujít jeskyni Klácelku, od ní se pak dejte k Čertovým hlavám, dále k Hadovi a další jeskyni. Pokud vyrazíte během července, počítejte s mírným zdržením v podobě zralých borůvek, které rostou všude kolem.

  Čertovy hlavy Čertovy hlavy Autor: Profimedia
 • Mokřady Soos

  Mokřady na Šumavě jsou známé, přitom v České republice jich máme mnohem víc! Třeba kousek od Františkových Lázní se nachází národní přírodní rezervace Soos. Toto obrovské rašeliniště bývalo kdysi dávno jezerem, ve kterém byla slaná voda. Budete se tak vlastně procházet po jeho dně. Pořád tu je ale spousta minerálních pramenů, hřídel a bahenních sopek. 

  Rašeliniště Soos Rašeliniště Soos Autor: Profimedia
 • Posázavský Pacifik

  Posázavský Pacifik pomalu vytlačují kanoe a další bárky, které brázdí hladiny Sázavy. Přitom projet si tuto trať vlakem je zážitek. Najednou máte pocit, jako byste se ocli v příbězích o žácích Kopytovi a Mňoukovi nebo mezi zlatokopy. Trasa vede z Prahy přes Vrané nad Vltavou do Čerčan. Odtud přes Zruč nad Sázavou, Kácov až po Světlou nad Sázavou. Ať vystoupíte kdekoli kolem trati, rozhodně bude stát za to procházka po okolí. Vystupte třeba v Českém Šternberku nebo navštivte Sázavský klášter. 

  Posázavský pacifik Posázavský pacifik Autor: Profimedia
 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově

  Určtiě jste někdy slyšeli o magickém Panenském Týnci, kde stojí nedostavěný chrám. Údajně zde proudí léčivá energie a místo je samo o sobě velmi tajemné. Takových chrámů je ale v České republice víc. Třeba kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově. Postavili ho v osmnáctém století, ale pár dnů po konci druhé světové války ho vypálila Rudá armáda. Shořela střecha, schodiště, hodinový stroj a zvon. Brzy se začalo s opravou, kterou ale v roce 1956 komunisté zakázali. Chrám chátral a dvakrát byl dokonce málem stržen. Jakoby zázrakem ovšem vždy komunistickému nátlaku odolal. Pořádaly se zde bohoslužby pod širým nebem až do roku 2006, kdy tu byla postavena částečná skleněná střecha. Autenticita pocitu otevřené kaple ale přetrává.

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie Kostel Nanebevzetí Panny Marie Autor: Profimedia

   

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy