Skandální šaty, které píší historii! Kdo oblékl za posledních 100 let nejodvážnější model?

10. srpna 2017
• Foto: Pinterest

Ve světě celebrit nehraje hlavní roli jen jejich herecký úspěch nebo pěvecký výkon, mnohdy stejně důležité je také to, jaké obléknou šaty. A nebylo tomu jinak ani na počátku 20. století. Podívejte se na nejodvážnější šaty všech dob, které se nesmazatelně zapsaly do historie. 

Jednou z prvních odvážných byla rozhodně herečka Theda Bara, která byla tehdy považována za hollywoodský sexsymbol a femme fatale. V roce 1917 se proslavila rolí ve filmu Cleopatra a díky odvážným šatům, které napříč celým filmem oblékala, si získala i širokou fanouškovskou základnu. Samozřejmě především tu mužskou. O další filmový skandál tehdejší doby se postarala Jean Harlow v roce 1932, kdy ve filmu Red Dust vábila diváky v průsvitných saténových šatech, pod které si neoblékla podprsenku. 

Jean Harlow, 1932 – blonďatá sexbomba 30. let zazářila ve filmu Red Dust v saténových šatech bez podprsenky, což bylo tehdy nepřípustné!Jean Harlow, 1932 – blonďatá sexbomba 30. let zazářila ve filmu Red Dust v saténových šatech bez podprsenky, což bylo tehdy nepřípustné!Autor: Pinterest

Skandální šaty ovšem nenosily herečky jen kvůli svým rolím. Například Jayne Mansfield si v druhé polovině padesátých let vyrazila na večírek v šatech s tak hlubokým výstřihem, že se o nich mluví dodnes. Stejně tak svým hrudníkem ohromila o pár let později herečka Carroll Baker, která vyrazila ve velmi odvážných šatech na filmovou premiéru. Jejich kolegyně z let devadesátých a ze začátku třetího tisíciletí se ovšem nenechaly zahanbit: Legendární kostýmy zpěvačky Madonny pily leckomu krev pěkně dlouho a bílé šaty Sharon Stone ve filmu Základní instinkt si pamatujeme snad všichni.

A dnes? Kdo se po červeném koberci alespoň jednou neprošel v titěrných šatech s hlubokým výstřihem, nekonečným rozparkem a ideálně i z průsvitného materiálu, jako by neexistoval. Stále je ale prostor k tomu, aby nás slavné ženy dokázaly šokovat. Posledním modelem, který se zapíše do historie, byly rozhodně šaty topmodelky Belly Hadid, které oblékla loni na filmový festival v Cannes. Stačil totiž jen jeden špatný pohyb a celý svět mohl vidět to, co má zůstat skryto. 

Bella Hadid, 2016 – jednoznačně nejodvážnější róba na filmovém festivalu v Cannes vůbec!Bella Hadid, 2016 – jednoznačně nejodvážnější róba na filmovém festivalu v Cannes vůbec!Autor: Pinterest

Podívejte se na nejodvážnější šaty všech dob do naší fotogalerie: 

Fotogalerie

21 fotografií

Jdi na homepageZpět na začátek
Další příběhy

Horoskopy