Nejhorší oscarové modely všech dob! Komu se to opravdu nepovedlo? | Ženy.cz
 


Nejhorší oscarové modely všech dob! Komu se to opravdu nepovedlo?

26. února 2019 • 06:00
• Foto:profimedia.cz

Letošní 91. ročník byl, co se nepovedených módních výstřelků týče, velmi umírněný. Pár hereček ovšem přeci jen ve volbě oscarové róby šláplo vedle. Komu se to letos nepovedlo? A jaké šílené oscarové modely z dřívější doby si pamatujeme i dnes?

Olivia Colman si sice odnesla sošku za nejlepší herečku, ale její šaty si ocenění rozhodně nezasloužily. Neforemná róba v neslavnostním odstínu zelené kombinovaná s nesourodými průsvitnými rukávy a dlouhou mašlí patřila rozhodně mezi nejhorší modely celého galavečera. Stejně nevhodné šaty zvolila také kostýmová designérka Ruth Carter, která by hravě zapadla do historického filmu Favoritka, za který Olivia Colman získala Oscara.

Naprosto nevhodné byly šaty herečky Zooey Deschanel, které působily spíše jako plážový outfit než róba hodná červeného koberce na Oscarech. 

Zleva Olivia Colman, Ruth Carter a Zooey DeschanelZleva Olivia Colman, Ruth Carter a Zooey DeschanelAutor: profimedia.cz

Na loňských Oscarech se výběr šatů zase nepovedl Salmě Hayek, která vsadila na Gucciho (ne vždy zdárně ztvárněnou) okázalost, nebo herečce Whoopi Goldberg, která oblékla nadýchané květinové šaty. Ale na jejich přešlapy se během roku už zapomnělo. Navíc v případě Salmy Hayek následovalo několik naopak velmi povedených modelů, které předvedla na slavnostních premiérách. 

Salma Hayek v šatech Gucci, 2018Salma Hayek v šatech Gucci, 2018Autor: archiv firem

Když se podíváme více do minulosti, najdeme mnoho slavných žen, jejichž oscarové róby nás tak trochu děsí dodnes. Vzpomeňme si třeba na rok 1986 a zpěvačku Cher, která se po červeném koberci prošla ve flitry posetém kostýmu s velkou čelenkou z peří. O tři roky později šokovala svým vlastnoručně sestaveným modelem Demi Moore. Na zkrácené legíny, které vypadaly jako ze šatníku vášnivého cyklisty, a zlatou vlečku jako z muzikálu Drákula asi nikdy nezapomeneme!

Jeden z nezapomenutelných modelů také oblékla v roce 2001 islandská zpěvačka Björk. Její šaty byly v podstatě kostým labutě, jejíž hlavu měla éterická zpěvačka omotanou kolem krku. 

Björk v šatech Valentino, 2001Björk v šatech Valentino, 2001Autor: profimedia.cz

Na další nepovedené šaty v historii Oscarů se podívejte do galerie:

Fotogalerie

15 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy