Ikonické královské svatby: Které nevěstě to slušelo nejvíce?

3. srpna 2017
Charles s Dianou se brali v Katedrále sv. Pavla, William a Kate – stejně jako královna Alžběta II. – ve Westminsterském opatství • Foto: Pinterest

O víkendu nás doslova zaplavila svatba Moniky a Andreje Babišových. Příznivci i odpůrci této dvojice pak zhodnotili jejich den do posledního puntíku. Nejvíce se dostaly na paškál nevěstiny šaty, které byly podle mnohých příliš odvážné pro čtyřicetiletou nevěstu. A tak jsme pro vás připravily pravý opak – cudné pompézní šaty princezen. Které se vám líbí nejvíce?

Když se řekne královská svatba, pravděpodobně si v živých barvách vybavíte vévodkyni Kate a prince Williama. Její svatební šaty od Alexandera McQueena jsou nezapomenutelné. Stejně jako pompézní šaty Williamovy matky, princezny Diany, které nevěstě navrhlo manželské duo David a Elizabeth Emanuel.

Svatbu prince Williama a vévodkyně Kate prožíval před šesti lety celý svět. Šaty pro nevěstu navrhl její oblíbený návrhář Alexander McQueen. Svatba proběhla ve Westminister Abbey.Svatbu prince Williama a vévodkyně Kate prožíval před šesti lety celý svět. Šaty pro nevěstu navrhl její oblíbený návrhář Alexander McQueen. Svatba proběhla ve Westminister Abbey.Autor: Pinterest

Jak to na svatbě slušelo švédské princezně Victorii před sedmi lety a jak v roce 1937 vévodkyni z Windsoru, jejíž svatební róba je dodnes k vidění v americkém Metropolitním muzeu umění? 

Podívejte se, jak se postupem času měnily královské svatební šaty. Která z princezen či královen oblékla nejkrásnější? 

Fotogalerie

18 fotografií

Jdi na homepageZpět na začátek
Další příběhy