Puntíkaté šaty princezny Diany i kožené bundy: Které trendy z 80. let stále nosíme?

Éra party osmdesátek platí v historii módy za vůbec tu nejdivočejší. Zatímco k trendům ze 60. nebo 70. let se vracíme se železnou pravidelností, o pozdější dekádě mluvíme hlavně negativně. Pravda ale je, že 80s nebyly jen obdobím neonových body a ponožkových návleků z filmu Flashdance. Mnohé tehdy oblíbené kousky nosíme s radostí i dnes. Kterých sedm trendů obstálo tuto 40 let dlouhou módní zkoušku a dodnes je najdeme v šatnících i na přehlídkových molech?

Kožené bundy a bombery

Kožené kousky byly esencí snad každé 80s party i každodenního, lehce rebelského života. Klasické křiváky se nosily především zapnuté a nakasané tak, aby hrudníku a ramenům dodaly na objemu, a zároveň co nejvíce zvýraznily pas. Nezbytnou součástí pak též byly vyhrnuté rukávy.

TIP NA VIDEO: Odhalte historii koženého křiváku

Přestože dnes si již rukávy na křivácích tak často nahoru nekasáme, naše láska k nim rozhodně neutuchá. A jak naznačují první predikce nadcházejících podzimních a zimních trendů, právě střihy odkazující k 80. létům se v této sekci letos stanou jedním z klíčových vlivů.

Kožené křiváky v osmdesátkách často přidávaly ramenům na šířce a zároveň zvýrazňovaly pas.
Marni podzim/zima 2022.

Článek pokračuje na dalších stranách. >>>

Nabírané rukávy a puntíky

Perlové náhrdelníky

Goth rock

Volány a řasení

Power suits

Zvířecí vzory