Jsou silné ženy in? Takhle to vidí slavní muži!

Líbí se vám, když je vaše partnerka silná osobnost se všemi klady i zápory, které to může přinášet?

Petr Šmolka, psycholog

O ženách se říká, že nevědí, co si přát, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou. Ani muži za nimi nikterak nezaostávají.

Kdykoli naslouchám jejich představám o ideální partnerce, tak mám pocit, že řešením by byla pouze bigamie. Ta by snad mohla uspokojit muže, který by si přál mít ženu úspěšnou a samostatnou, o níž se může opřít. Nic proti, kdyby navíc i slušně vydělávala.

Zároveň by jej však měla bezmezně obdivovat, věnovat se provozu domácnosti a dětem, být dobrou milenkou, hlavně by neměla být tvrdohlavá. Tvrdohlavá je každá, která má jiný názor než on a ráda by si ho někdy prosadila. Zamindrákovaný muž vedle sebe silnou osobnost nesnese; když už mu ji osud přihrál, tak se jí snaží co nejrychleji přistřihnout křidélka. Aby jí pak vyčítal, že je věčně nespokojená a bezradná.

Za sebe mohu dodat jediné. Každý, kdo zná mou ženu, potvrdí, že je to silná osobnost. Vybral jsem si ji dobrovolně a po téměř 40 letech jsem s ní stále rád a marně hledám ty zápory. Nejen proto, že se bojím, jak bych dostal za uši, kdybych nějaký našel.

Zdeněk Holý, filmový producent, děkan FAMU

Rozhodně se mi líbí všechny silné osobnosti bez rozdílu pohlaví. V případě žen je to o to příjemnější, že se to obejde bez patologické manýry alfasamců se naparovat. Moje žena je silná inspirativní osobnost a mně to přijde výhodné i se všemi zápory, protože určitou neústupnost v některých věcech se mi daří otočit v žert a tím nakonec přispívat k rodinné pohodě.

Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla

Někdy se mi to líbí víc a někdy míň, ale jiné partnerky neznám.