Ideální účes k podzimnímu outfitu? Zkuste těchto 7 rychlovek

10. října 2021 • 06:00
 • I sebelepší outfit potřebuje závěrečnou tečku, která jej udělá dokonalým. Jedni k tomu využívají doplňky, jiní zase perfektně ladící účes. Pojďme se proto tentokrát zaměřit právě na vaši hřívu. Na těchto sedm jednoduchých, přitom efektních vlasových stylingů narazíte tento podzim téměř u každé módní influencerky. A co je nejlepší – jejich příprava vám zabere jen pár minut, ne-li sekund.

  Francouzská elegance

  Hodí se jak pro kratší, tak pro dlouhé vlasy. Základem pro tento účes je zachování původní struktury vlasů, které celkovému looku dodají na nedbalosti. Vlasy z temene hlavy zčešte dozadu a lehce natupírujte ve stylu ikonické Brigitte Bardot. Poté už stačí tuto sekci připojit skřipcem ke zbytku vlasů. Nezapomeňte vytahat pár pramenů v oblasti spánků, a pokud máte ofinu, vyfoukejte ji přes velký kulatý kartáč či natáčku a dodejte jí objem, ať je nadýchaná a hustá.

  TIP NA VIDEO: Jak si vytvořit vlny pomocí žehličky na vlasy?

  Jak vytvořit vlny pomocí žehličky na vlasy VIDEO Videohub

  Článek pokračuje na další straně. >>>

 • Konečky vzhůru

  Tento účes pro majitelky delšího mikáda je jedním z mnoha důkazů, že současné tendence v módě i kráse mají často jasný cíl – nostalgicky se ohlédnout o dvě až tři dekády nazpět a éru osobitých 90. let i přelomu století ukázat v tom nejlíbivějším světle. Pokud i vy toužíte po kapce stylového sentimentu, popadněte do ruky kartáč a své do rovna vyfoukané vlasy s výrazným objemem u kořínků natočte u konců směrem nahoru. Účes pak zafixujte lakem pro správný bouncy efekt.

 • Skřipce jsou zpět!

  Rok 2021 se nese v duchu velkého návratu vlasových doplňků. A skřipce jsou jedním z nich. Nosí se v elegantních béžových i hnědých odstínech, z želvoviny nebo naopak s barevnými, zejména pak kostkovanými vzory. A jak je používat? Přesně tak, jak si myslíte. Vlasy zamotejte a skřipcem připevněte k temeni hlavy. Opět můžete u spánků vytáhnout pár volných pramenů. Jedinou práci si případně dejte s vyfoukáním a zafixováním ofiny, ať už ji nosíte hustou či ve stylu záclonek.

 • Dvojitá textura

  Máte přirozeně vlnité vlasy, které se vám ale do jemných prstýnků začínají kroutit až zhruba ve své druhé polovině, zatímco u hlavy zůstávají rovné? Občas může být taková hříva trochu na obtíž, neboť není jednoduché získat objem hned u kořínků. Pojďte ale této na první pohled nevýhody využít. Vlasy u hlavy zcela uhlaďte a stáhněte dozadu do ohonu. Nenápadná gumička se v tomto případě stane chytrým předělem mezi odlišnou texturou vlasů, což ve výsledku vytvoří fantastický a přitom přirozený efekt. A vaše vlasy alespoň nebudou muset trpět pod nánosy stylingových produktů.

 • Klasický ohon

  Sofistikovaný účes se hodí jak k šatům, tak třeba k obleku a budete ho mít hotový raz dva. Základem je lehké natupírování kadeří u kořínků. Pak stačí ohon uchytit zhruba v polovině hlavy a vytáhnout pár pramínků rámujících obličej. Některé nechte volně vlát, jiné zastrčte za uši.

 • Dva zapletené copy

  Že jsou vhodné jen pro malé děti nebo na spaní? Kdepak! Seriózním minimalistickým outfitům dodávají na lehkosti a velmi dobře poslouží i ve větrném počasí. Zaplést je můžete buď nedbale s vykukujícími pramínky, případně můžete zvolit více fixační verzi připomínající klasické francouzské copy, které budou sedět za ušima. Volba je jen na vás.

 • V hlavní roli šátek

  Bad hair day není na podzim ničím výjimečným. Vítr si s vlasy často dělá, co chce. A to raději ani nezmiňujeme déšť a říjnové plískanice. Pokud byste své vlasy nejradši nikde neukazovala, ale na klobouk je moc větrno a na kulich ještě příliš teplo, povolejte do služby jeden z klíčových doplňků roku – hedvábný šátek. Milovnice módy si jej užívaly naplno během jara i léta a podzimní edice světových fashion weeků ukázala, že tento pomocník se rozhodně hodí i do sychravého počasí.

  Šátek klidně volte větší, bude se vám lépe zavazovat. Přeložte jej napůl, aby vznikl trojúhelník. Posaďte jej blíže k čelu a na temeni hlavy postranní cípy zavažte na uzel. Aby vám šátek neklouzal, upevněte jej průhlednými sponkami. Hotovo!

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy