Zhubněte v obličeji: Jde to i bez plastik

12. července 2017
 • Zhubněte v obličeji: Jde to i bez plastik

  Každá z nás má na svém těle místo, které nemá ráda. Pokud je takovým místem váš obličej, který se vám zdá odulý a nateklý, máme pro vás dobrou zprávu: Nemusíte spoléhat na chirurgický zákrok. Zhubnout v obličeji se dá i bez operace. Poradíme, jak na to!

  V první řadě si uvědomme jednu věc: Pokud máme nadváhu, asi se nedá očekávat, že to v obličeji nebude znát. Na druhou stranu, docela brzy se v něm projeví shozená kila – většinou už ztráta jednoho až tří kilogramů.

  Pijte vodu

  Pokud vaše tělo trpí nedostatkem tekutin nebo jejich nepravidelným příjmem, pak se samozřejmě brání. Jeho reakcí je zadržet vodu, aby ji mělo do zásoby, až opět přijde stav nouze. Dejte tedy tělu signál, že se nemusí bát, a alespoň týden dostatečně pijte. A když už jsme u toho pití, všichni víme, jak odulá může být naše tvář ráno po povedeném večírku. Svou roli hraje samozřejmě také nevyspání, nicméně platí, že pokud přidáte vodu a omezíte alkohol, vaše tvář vám to vrátí v dobrém.

  Omezte sůl

  Na nadměrný příjem soli tělo reaguje opět zadržováním vody. Možná si říkáte, že se vás problém netýká, protože nejíte slané buráky a další podobné pochoutky. Sůl se ale schovává v mnoha potravinách, kde byste ji ani tolik nečekali, například v některých sladkých sušenkách. Jediný způsob, jak nad tím mít kontrolu, je sledovat etikety na potravinách.

  ...

   

 • Změňte jídelníček

  Za nateklým obličejem mohou být i některé potraviny. Vaším nepřítelem číslo jedna jsou sója, kukuřice, lepek a mléčné výrobky. Hubnutí v obličej naopak podporují potraviny bohaté na draslík a vápník. Zkuste banány, švestky, meruňky, vlašské ořechy, zázvor, cuketu, kokos, řepu nebo citron.

  Spěte

  Regenerace během spánku nás udržuje nejen zdravé, pomáhá také udržovat i náš vzhled. Ve dvaceti jste možná spánkový deficit rychle dohnala, po třicítce to jde ale hůře. Dlouhodobý nedostatek spánku se na obličeji dřív nebo později projeví.  

  480p 360p 240p
  Podívejte se na deset tipů, jak se lépe vyspat

 • Usmívejte se

  Obličejová gymnastika vás sice nezbaví tuku, pomůže ale proti vráskám, ochablosti a obličej bude vypadat lépe. Zkuste náš rychlokurz: Cvikem číslo jedna je vyslovování písmen „x“, „u“ a „q“ (vyslov „iks, ú, kvé“). Hezky přehnaně u toho artikulujte
  a patnáctkrát opakujte. Další ze cviků je otevírání úst co nejvíc dokořán, jako byste ze sebe chtěly dostat lví řev. Funguje také úsměv – koutky co nejvíce nahoru a hezky, křečovitě pár vteřin vydržet!

  ...

  Zkuste obličejovou masáž

  Naše tvář, stejně jako zbytek těla, hromadí pod kůží lymfatickou tekutinu. Pokud obličej bříšky prstů lehce promasírujete, pomůžete lymfu rozproudit. Navíc obličej prokrvíte a odstraníte i šupinky nadbytečné kůže. Prsty tedy jemně celý obličej „proťukejte“. Nezapomeňte ani na místa pod čelistí, kde se lymfatické uzliny nacházejí. Stačí čtvrthodinka denně.

  Otok v obličeji může být i příznakem některých onemocnění, například nemocí štítné žlázy, ledvin nebo jater. Pokud budete mít pocit, že nic z výše uvedeného vás těchto potíží nezbavilo, navštivte lékaře.

Klíčová slova:  dietahubnutíkrása
Jdi na homepageZpět na začátek
Další příběhy

Horoskopy