Nejkrásnější velikonoční stůl: Minimalismus střídá roztomilý kýč a retro!

24. března 2021 • 06:00
• Foto: iStock.com

Velikonoční svátky se sice letos musí obejít bez sousedského koledování, ty domácí nám ale nikdo nevezme. A stejně jako Vánoce mohou být krásně nazdobené i s patřičným důrazem na slavnostní stolování. 

Také patříte k těm, co se neobejdou bez slavnostního vánočního servisu? Pak asi víte, že tahle příjemná guilty pleasure už se přelila i do jara a zejména do Velikonoc. Slavnostně prostřená tabule, proložená jarním osením a velikonočními dekoracemi, je letošní radostí číslo jedna (protože jak víme, jakákoli snaha dělat si život hezčím pozvedá mysl). 

Minimalistický dekor je krásný a stále má svou platnost, ale jaro a Velikonoce především mají do domova vnést zeleň a svěžest. Proto současně stoupá obliba porcelánu zdobeného tradičními jarními motivy. Přispívá k ní jednak lifestylový a módní trend zvaný cottagecore, který nás skrze dekor či oblečení symbolicky vrací ke kořenům – na venkov, k babičce, na chalupu a podobně. Takže klidně oprašte a vytáhněte všechny porcelánové zajíčky, slepičky a také ubrusy!

Současně i v bytovém a zejména stolovacím dekoru vzrůstá zájem o vintage kousky z šedesátých, sedmdesátých a klidně i osmdesátých let, tedy takové, které naše maminky uchovávaly v zasklených obývákových stěnách.  Mimochodem, dnes jsou skleněné vitríny zase vyhledávaným nábytkem právě pro uložení slavnostních porcelánových setů. Co byste z ní na jaře vytáhla vy?

Tipy na velikonoční dekor najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie

18 fotografií

Klíčová slova:  VánocejaroVelikonoce
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy