Iva Kubelková: Rodič je pro dítě vzor ve všem. I v tom, co se mu nelíbí

2 min čtení

2 min čtení

8. května slavíme Den matek, proto jsme do role tváře květnového čísla časopisu Dieta chtěli najít inspirativní ženu a mámu, která je vzorem. Po pár minutách ve společnosti Ivy Kubelkové a jejích dcer bylo jasné, že jsme ji našli. Probraly jsme spolu nejen rodičovskou úlohu, ale i to, jak do rodiny vnáší harmonii.

Proslula jako modelka, má ale dlouholeté zkušenosti také s moderováním. K tomu zpívá, hraje, tančí, maluje a aktuálně intenzivně pracuje na vystoupeních v populární televizní soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Zdá se, že se Iva Kubelková nezastaví. Jak dokázala kariéru skloubit se životem?

„Vždy to šlo nějak zařídit. Mám skvělé zázemí, skvělého partnera i maminku. Případně jsem si pracovní nabídku tak přizpůsobila a nakladla si takové podmínky, že jsem třeba mohla mít děti s sebou. Vždy jsem šla po své prioritě, protože když o vás někdo opravdu stojí, je možné se domluvit téměř na všem,“ říká Kubelková s tím, že čas strávený s rodinou je to, co ji skutečně naplňuje.

Kubelková má dvě dcery, Karolínu (13) a Natálii (17). V čem by pro ně chtěla být největším vzorem? „Tohle je hrozně těžké. Jako rodič máte pocit, že byste chtěli být nějakým vzorem, ale po určité době si uvědomíte, že ten vzor funguje úplně ve všem. Nejen v dobrém, ale i v tom, co se vám samotným na sobě nelíbí. Uvědomila jsem si ale díky tomu, že bych na sobě neměla přestávat pracovat,“ vysvětluje.

Dieta 05/22

Na otázku, zda v dcerách vidí obraz sebe sama, Kubelková odpovídá, že částečně ano, i když vnímá, jak moc se doba, ve které teď žijí její děti, liší od té, v níž dospívala ona sama. „Já vyrůstala za komunismu, a když mi bylo 13, tak se tady děly velké převraty kolem sametové revoluce, vše se měnilo, pak se to zlomilo a náctiletý věk jsem prožívala v době velké společenské změny. Prožívala jsem to bez internetu, sociálních sítí, všechno bylo jinak. Co je podle mě podobné, je vzorec, kterým si dívka v daném věku prochází – pozorování, hledání sebe samé,“ popisuje.

Setkává se s tím, že by okolí jejím dcerám dávalo nálepku protekčních dětiček? Jak vnáší do své rodiny harmonii? Co si myslí o dietách a jak se udržuje ve formě?

Celý rozhovor s Ivou Kubelkovou si přečtěte v květnovém čísle časopisu Dieta. Koupit si ho můžete v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!

Dieta 05/22