5 typů aktivit, do kterých se pustit v březnu. Přísun energie a radosti zaručen!

Měsíc březen je v plném proudu. Čeká nás přechod do nového období a pro mnohé z nás je časem změn. Drobné změny v jídelníčku, péči o pleť nebo vaší skříni vás budou bavit. Energii si do života přinesete aktivitami, které prospějí tělu, přírodě a mysli. Do čeho se pustíte, je na vás. Rozhodně můžete vyzkoušet tyto aktivity.

Jarní detox

Detox je skvělý preventivně jednou či dvakrát do roka k pročištění, ale i tehdy, když chcete skoncovat se špatným životním stylem a začít žít zdravěji. Zbaví vás škodlivých látek, jedů a volných radikálů, které se do těla dostávají špatnou stravou, znečištěným prostředím i stresem. Pročištění organismu se neobejde bez přijímání tekutin, a to především čisté vody a bylinných čajů. Díky tekutinám mohou ledviny lépe vyplavovat nežádoucí látky a usazeniny z těla ven. Do pitného režimu, který má pomoci pročistit organismus, nepatří slazené vody s přemírou cukru. Čistá voda a omezení cukrů pomůže tělu načerpat více energie i zlepšit schopnost koncentrace, potěšíte také ledviny a játra, které hrají důležitou roli při správném fungování imunitního systému. Mezi nejznámější jarní bylinky s detoxikačními účinky patří kopřiva dvoudomá, která pročišťuje krev a obsahuje řadu minerálních látek. Čaj z kopřivy se k detoxu skvěle hodí. Mezi další léčivé bylinky, které pomáhají urychlit látkovou výměnu, patří pampeliška, čekanka, kořen lopuchu, puškvorec. Z bylinek s detoxikačními účinky bychom neměli opomenout ostropestřec mariánský, který je silným antioxidantem a obsahuje komplex bioflavonoidů.

Zkuste jeden den pít jen vodu nebo bylinkové čaje. Naordinovat si můžete i čerstvé džusy a smoothie na tři dny. Zeleninové jsou vždy lepší než ovocné, protože neobsahují tolik cukru. Základem takových šťáv je salátová okurka, celer, brokolice, mrkev a špenát. Čerstvý listový špenát má skvělé využití od zmíněných džusů přes polévky po zeleninová jídla. Se značkou Znojmia máte jistotu, že dostanete na svůj stůl špenát českého původu, který je hluboce zmrazen bezprostředně po sklizni, a tak si uchovává čerstvou a svěží chuť.