25 nejlepších diářů 2022: Od českých značek po pomocníky s úzkostí

Přestože se naše fungování stále více přesouvá do digitálního prostředí, milovníků papírových diářů je stále dostatek. A jelikož se právě tyto zápisníky pravidelně řadí mezi oblíbené vánoční dárky, je nejvyšší čas se podívat na ty nejstylovější, které čeští i zahraniční výrobci nabízí. A některé z nich dokonce mají příjemnou přidanou hodnotu.

Že se nabídka už dávno neomezuje jen na neosobní, byznysové plánovače, dokazuje například osobité české papírnictví papelote, které letos ve spolupráci s organizací Opatruj.se připravilo speciální diář pro podporu psychického zdraví. Každý měsíc v zápisníku najdete jedno klíčové téma, které by vás mělo přivést k větší vnitřní pohodě a naučit vás lépe vnímat své pocity a stavy. Což se mimochodem v dnešní době, kdy počty lidí trpící depresemi a úzkostmi stoupají, více než hodí. Část výtěžku z prodeje navíc putuje organizaci Nevypusť duši, která se věnuje osvětě duševního zdraví na školách mezi žáky a učiteli.

TIP NA VIDEO: Trápí vás splín? Tyto potraviny vám zlepší náladu!

Loading

Milovníkům zero waste a lokálnítvorby by neměly ujít diáře Reformat. Jejich retro nádech totiž vychází hlavně z faktu, že firma zápisníky vyrábí z odpadového papíru, který by jinak navždy skončil v propadlišti dějin. Luxusní variantou též s důrazem na českou zručnost pak zase mohou být ručně šité kožené diáře z olomoucké dílny Lii Leather. Kromě elegantního minimalistického designu sází na to, že s vámi zůstanou po mnoho let – jejich vnitřek je totiž vyměnitelný.

Loading
Loading

V neposlední řadě za zmínku stojí česká značka Tam & zpět. Ta je známá především pro své pětileté deníky, do nichž si každý den zaznamenáváte odpověď na jednu niterní otázku. Sice nejde o klasickou formu diáře pro zaznamenání schůzek a povinností, rozhodně ale díky této knížce můžete během roku (tedy vlastně pěti) o sobě zjistit mnohé. V jejich e-shopu ale pro všechny případy najdete i tradiční diáře – letos ve zlaté, stříbrné a černé variantě.

Loading

Výběr těch nejlepších diářů na rok 2022 najdete v galerii: