25 nejlepších diářů 2022: Od českých značek po pomocníky s úzkostí

24. listopadu 2021 • 06:00
Buďte na rok 2022 připravena včas! Začít můžete třeba diářem • Foto: iStock

Přestože se naše fungování stále více přesouvá do digitálního prostředí, milovníků papírových diářů je stále dostatek. A jelikož se právě tyto zápisníky pravidelně řadí mezi oblíbené vánoční dárky, je nejvyšší čas se podívat na ty nejstylovější, které čeští i zahraniční výrobci nabízí. A některé z nich dokonce mají příjemnou přidanou hodnotu.

Že se nabídka už dávno neomezuje jen na neosobní, byznysové plánovače, dokazuje například osobité české papírnictví papelote, které letos ve spolupráci s organizací Opatruj.se připravilo speciální diář pro podporu psychického zdraví. Každý měsíc v zápisníku najdete jedno klíčové téma, které by vás mělo přivést k větší vnitřní pohodě a naučit vás lépe vnímat své pocity a stavy. Což se mimochodem v dnešní době, kdy počty lidí trpící depresemi a úzkostmi stoupají, více než hodí. Část výtěžku z prodeje navíc putuje organizaci Nevypusť duši, která se věnuje osvětě duševního zdraví na školách mezi žáky a učiteli.

TIP NA VIDEO: Trápí vás splín? Tyto potraviny vám zlepší náladu!
Jaké potraviny vám zlepší náladu? VIDEO David Hubač

Milovníkům zero waste a lokální tvorby by neměly ujít diáře Reformat. Jejich retro nádech totiž vychází hlavně z faktu, že firma zápisníky vyrábí z odpadového papíru, který by jinak navždy skončil v propadlišti dějin. Luxusní variantou též s důrazem na českou zručnost pak zase mohou být ručně šité kožené diáře z olomoucké dílny Lii Leather. Kromě elegantního minimalistického designu sází na to, že s vámi zůstanou po mnoho let – jejich vnitřek je totiž vyměnitelný.

V neposlední řadě za zmínku stojí česká značka Tam & zpět. Ta je známá především pro své pětileté deníky, do nichž si každý den zaznamenáváte odpověď na jednu niterní otázku. Sice nejde o klasickou formu diáře pro zaznamenání schůzek a povinností, rozhodně ale díky této knížce můžete během roku (tedy vlastně pěti) o sobě zjistit mnohé. V jejich e-shopu ale pro všechny případy najdete i tradiční diáře – letos ve zlaté, stříbrné a černé variantě.

Výběr těch nejlepších diářů na rok 2022 najdete v galerii:

Fotogalerie

26 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy