Sluneční a dioptrické brýle, které budete chtít nosit dřív než na jaře!

21. listopadu 2017
720p360p
Jaké jsou trendy v brýlích pro nadcházející sezónu? • Zdroj: Adam Balažovič

Ačkoliv počasí venku zrovna nevybízí k nákupu slunečních brýlí, čas pro jejich výběr nemusí být nutně jen na jaře. Zaprvé - slunce svítí i v zimě a zadruhé - černé brýle jsou sexy a člověk má občas náladu se za ně schovat. Pokud vás zajímá, jaké trendy vévodí obroučkám pro nadcházející sezonu, máme pro vás skvělou zprávu: vybere si opravdu každý!

Geometrie, pop a nevšednost

Začneme něčím pro odvážnější: geometrické a kontrastní tvary, výrazné barvy jako oranžová, modrá, zelená, žlutá nebo fialová. To je trend číslo jedna, se kterým budete vždy vidět.

Prada, Ray-Ban, VersacePrada, Ray-Ban, VersaceAutor: Luxottica

Power dressing

Tento styl zažíval svůj rozkvět hlavně v 90. letech. Nyní se tak trochu vrací. V dámském šatníku se objevují chlapecké střihy, příliš velké kalhoty a dlouhé kabáty, u doplňků jsou to výrazné tvary. Tento styl zdůrazňuje sílu, odhodlání a nezávislost žen 21. století. V kolekci Vogue ho zastupuje unikátní kolekce navržená Gigi Hadid.

Vogue (by Gigi Hadid), Versace, Dolce&GabbanaVogue (by Gigi Hadid), Versace, Dolce&GabbanaAutor: Luxottica

Futurismus

Technologie jdou kupředu, lidé létají do vesmíru a některé sluneční brýle pro nadcházející sezonu budou majitele proměňovat v bytost, která budí dojem, že se z vesmíru právě vrátila. Kovové prvky, metalické barvy, lesk, stříbrné obruby a odlesky, to všechno za použití funkčních materiálů, které leccos vydrží.

Ray-Ban, Oakley, VogueRay-Ban, Oakley, VogueAutor: Luxottica

Skandinávský minimalismus

Pokud někdo může šlapat na paty Paříži jako městu, které udává módní trendy, pak je to Kodaň. Skandinávský minimalismus a dánský recept na štěstí hygge zajímají čím dál tím více lidí a pochopitelně ani návrháři nezůstávají pozadu. Dosud byl ovšem minimalismus spojován s jakýmsi až chirurgickým chladem. Hygge tomu ovšem dává drobné detaily, díky kterým je minimalismus najednou příjemnější a vstřícnější.

Prada, Ray-Ban, Dolce&GabbanaPrada, Ray-Ban, Dolce&GabbanaAutor: Luxottica

Prostě a jednoduše: modrá

Pokud by vás zajímala jedna barva, se kterou nešlápnete vedle, je to tmavě modrá. Modrá barva v rámci tohoto comebacku symbolizuje moudrost, důvěryhodnost a autoritu, ale také tajemno, hloubku a duchovno. Spolu s výraznými a smysluplnými tvary obrouček pak vytvářejí mimořádné estetické efekty. Brýle v modré barvě si vyberou jak ti, kteří touží po něčem originálním a extravagantním, tak i ti, kteří preferují jednoduchost a minimalismus.

Ray-Ban, Giorgio Armani, Dolce&GabbanaRay-Ban, Giorgio Armani, Dolce&GabbanaAutor: Luxottica

U Bvlgari se rozhodli prověřit, z čeho všeho se může stát trend. U své kolekce Condotti: Serpenteyes použili hadí vzor - tentokrát ovšem i na čočky. Zevnitř pochopitelně hadí šupinky vidět nejsou, takže člověku nenarušují zorné pole. Dolce & Gabbana zase představují kolekci inspirovanou italským neorealismem, spojovaným zejména s poválečným filmem. Fantazie tedy návrhářům letos opravdu nechybí. Uvidíme, jak se s tím milovníci trendů popasují a jak se jim podaří ty nejvýraznější kousky nakombinovat do outfitů!

Dolce&Gabbana, BvlgariDolce&Gabbana, BvlgariAutor: Luxottica

Jdi na homepageZpět na začátek
Další příběhy
Komerční sdělení

Horoskopy