Zlaté glóby: Nejkrásnější šaty z červeného koberce z uplynulých ročníků!

Nedělní večer měl po roce opět patřit předávání filmových a televizních cen Zlaté glóby. Jenže co v minulosti platilo za jednu z nejpompéznějších kulturních a módních událostí roku, se letos proměnilo v nenápadnou mini akci na sociální síti. Co se stalo, kdo získal sošky v hlavních kategoriích a proč se při hledání módní inspirace musíme obracet na předešlé ročníky?

79. ročník udílení Zlatých glóbů již mnohá média označila za ceremoniál na Twitteru a rozhodně nejde o nadsázku. Všemi módními nadšenci milovaný červený koberec byl zrušen. A pokud jste snad u ranní kávy na internetu hledali, kde byste si mohli pustit alespoň vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií, měli jste také smůlu. Ceny se sice předávaly v tradičním hotelu Beverly Hilton v Los Angeles, ale zcela bez přítomnosti kamer i účasti hvězd. Výsledky poté pořadatel, kterým je Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu, oznámil pomocí krátkých příspěvků na Twitteru.

TIP NA VIDEO: Připomeňte si oslnivé róby z předešlých ročníků Zlatých glóbů

Již vloni Zlaté glóby zažily méně tradiční ceremoniál, kdy se kvůli koronavirové pandemii událost vysílala ze dvou různých míst ve Spojených státech, zatímco se většina celebrit ve slavnostních róbách připojovala on-line z pohodlí svých obýváků. Podobu letošního ročníku ovšem neovlivnila sílící varianta omikron, jak by si mnozí mohli myslet, ale skandál provázející Asociaci zahraničních novinářů. Poté, co deník The Los Angeles Times upozornil na nevyrovnané zastoupení etnických menšin v organizaci i na nekalé praktiky v hlasování, začala spousta známých tváří vyzývat k bojkotu cen. Vše poté završilo rozhodnutí televizní stanice NBC nevysílat slavnostní ceremoniál.

Welcome to the 79th Annual #GoldenGlobes. Things may look a little different this year but we're here to celebrate and applaud some enormous talent starting NOW! Looking forward to where the night takes us. pic.twitter.com/OzDykKlUxE

— Golden Globe Awards (@goldenglobes) 10. ledna 2022

Navzdory skandálům okolo Zlatých glóbů by ovšem neměly být upozaděny oceněné snímky ani jejich tvůrci. Sošku za nejlepší drama letos získalo westernové drama Síla psa, mezi muzikály zase bodoval remake WestSideStory. Cenu za herecké výkony si odnesli NicoleKidman za roli v životopisném snímku Ricardovi a WillSmith za film Král Richard: Zrození šampiónek. V televizní sekci cen nejvíce nominací proměnilo seriálové drama Boj o moc a komediální Hacks.

Udílení Zlatých glóbů ale nikdy nepoutalo pozornost jen filmových fanoušků, ale také módních nadšenců. A protože letošní twitterovský ročník žádné zajímavé outfity nepřinesl, pojďme si společně připomenout dobu, kdy ceny platily za prvotřídní celebrity party plnou opulence i těch nejžhavějších fashion kreací.

Nejlepší módní momenty z historie Zlatých glóbů si můžete připomenout v následujících kapitolách. >>>