Je mi třicet. Do kterých módních kousků mám investovat, když mě už nebaví trendy?

6 min čtení

6 min čtení

Když je vám dvacet, toužíte jít s dobou, následujete trendy a vaše skříň praská ve švech kvůli tuně výstřelků, které se mezi sebou dají jen horko těžko kombinovat. Když se vám ale přiblíží oslava třicetin, zjistíte, že stejně jako vaše tělo a mindset se vám postupně proměňuje také přístup k oblékání. Kvalita začíná převažovat nad kvantitou a před nákupem si klidně dáte týden na rozmyšlenou. Dala jsem proto dohromady seznam deseti fashion položek, o nichž jsem přesvědčená, že stojí za investici. Ve skříni vám totiž vydrží věčnost a provedou vás celým už skutečně dospělým životem.

Kabelka

Nikdy jsem nebyla typ, který by snil o tom, jak si jednou bude moct pořídit slavnou birkinku. Popravdě, dlouho mi trvalo vůbec pochopit, proč je kvalitní kožená kabelka důležitým základem pro funkční nadčasový šatník. Ale s věkem zjevně přichází moudrost. Svůj první, středně designérský kousek jsem si pořídila před šesti lety jako odměnu za své poslední vysokoškolské stipendium. A právě v ten moment se nejspíš probudila má osobní láska ke kabelkám. V porovnání s mou červenou brašnou The Kooples najednou všechny ostatní tašky v mé skříni přestaly být dokonalé; všímala jsem si jejich neforemného tvaru, rychle ošoupaného kovu i vad vzniklých už při šití. A tak mi postupně došlo, že není důležité vlastnit 20 modelů z módních řetězců, ale že bohatě stačí dvě tři nadčasové kabelky, které ladí s barevnou paletou šatníku a které (při správné péči) klidně za pár desítek let zdědí moji potomci.

TIP NA VIDEO: Které kousky by vám nikdy neměly chybět v šatníku?

Pokud i vy přemýšlíte o pořízení designérské kabelky, podívejte se třeba na web Luxury Bags. Pomocí komisního prodeje nabízejí luxusní zboží s garancí originality. Veškeré kousky si navíc můžete zarezervovat a přijít se na ně podívat do jejich butiku v Pařížské ulici. Já si zde například před pár týdny koupila vytouženou matelassé kabelku od Miu Miu a vintage černou krásku od Prady. V nabídce nicnémě najdete i slavné Hermès Birkin a Kelly nebo Chanel 2.55. A pokud vás baví nákup přes Instagram, určitě byste měli mít zapnuté upozornění na nové příspěvky od Archive Store.

Loading
Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>