Styl Moniky Koblížkové: Jak se změnila po boku Leoše Mareše?

26. března 2018
 • Styl Moniky Koblížkové: Jak se změnila po boku Leoše Mareše?

  Kdo je vlastně Monika Marešová (dříve Koblížková), kterou na Instagramu sleduje přes dvě stě tisíc lidí a mnohdy jen proto, aby se podívali, co si oblékla na sebe? Podívejte se na evoluci stylu bývalé módní redaktorky, která se (i díky lásce) stala uznávanou módní ikonou. 

  Monika Koblížková poznala Leoše Mareše na svatbě svého kamaráda, stylisty Filipa Vaňka před necelými třemi lety. Do té doby byla známá maximálně u lidí z módní a novinářské branže a na Instagramu ji sledovalo pár tisíc nadšenců. Monika měla už tehdy svůj styl, který byl jednoduchý, minimalistický, trochu rock chic, trochu tomboy.

  Ale teprve s Leošem po boku se stala skutečnou influencerkou, kterou firmy platí za to, aby si na sebe vzala jejich oblečení a vyfotila se v něm. A funguje to i z druhé strany – fanoušci touží po informacích, co si tato stoupající hvězda sociálních sítí obléká na sebe.

  Změnil se od té doby její styl? Ano i ne. Když se podíváme na fotografie z různých oficiálních akcí, je vidět, že dříve Monika často sázela na osvědčenou černou a jednoduché střihy. 

  2015: Přehlídka Max Mara2015: Přehlídka Max MaraAutor: Profimedia.cz
  2015: Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend2015: Mercedes-Benz Prague Fashion WeekendAutor: Profimedia.cz
 • Moniku Koblížkovou začala i širší veřejnost poprvé registrovat v době, kdy se Leoš Mareš účastnil soutěže Star Dance. Fandila mu v publiku a když vypadl, nedokázala se ubránit slzám...

  2015: Finále Star Dance2015: Finále Star DanceAutor: Profimedia.cz
  2015: Benefiční tančírna Star Dance2015: Benefiční tančírna Star DanceAutor: Profimedia.cz
 • Díky superštíhlé postavě, kterou si pěstuje hlavně jógou, si Monika může dovolit nosit naprosto vše, kožené kalhoty nebo ultra krátké šaty od Ivany Mentlové nevyjímaje.

  2016: Charitativní dražba šatů českých návrhářů2016: Charitativní dražba šatů českých návrhářůAutor: Profimedia.cz
  2016: Ceny Anděl v Lucerna Music Baru2016: Ceny Anděl v Lucerna Music BaruAutor: Profimedia.cz
 • Opulentnější a kreativnější modely přišly až s prvním festivalem v Karlových Varech, který pár navštívil v roce 2016. Monice s výběrem složitějších outfitů začal pomáhat kamarád a stylista Filip Vaněk, který ji přesvědčil i k různým experimentům. Památné jsou například narůžovělé  baby-doll šaty značky The 2nd Skin Co. Na Allianz party, která si žádala masky a převleky, Monika poprvé prokázala svou zálibu ve změnách image a překvapila parukou a lookem ve stylu Bond girl Olgy Kurylenko.

  2016: V šatech The 2nd Skin Co. na Unicredit party v Karlových Varech2016: V šatech The 2nd Skin Co. na Unicredit party v Karlových VarechAutor: Profimedia.cz
  2016: Allianz party v Karlových Varech2016: Allianz party v Karlových VarechAutor: Profimedia.cz
 • Monika se také a priori přestala spoléhat na černou barvu a své ostřeji řezané rysy začala zjemňovat pastelovými tóny.

  2016: Moët Party v Karlových Varech2016: Moët Party v Karlových VarechAutor: Profimedia.cz
  2016: Na karlovarské Mlýnské kolonádě2016: Na karlovarské Mlýnské kolonáděAutor: Profimedia.cz
 • Vedle toho se nezdráhá za čerstva zkoušet nové trendy a mnohdy s nimi mívá i náskok. Sametový overal oblékla o rok dříve, než se z tohoto materiálu stal masivní trend. Stejně tak třásně, které ovládnou tento rok. 

  2016: MBPFW opening party2016: MBPFW opening partyAutor: Profimedia.cz
  2016: Český Slavík v Hudebním divadle Karlín2016: Český Slavík v Hudebním divadle KarlínAutor: Profimedia.cz
 • Karlovy Vary se pro Moniku a Leoše staly destinací, kde stvrzují svůj status hvězdného páru. Ona v roce 2017 zaujala průsvitnými lila šaty s červenou stuhou v pase a prodlouženými vlasy ve stylu Kim Kardashian.

  2017: V šatech Filipa Vaňka na Unicredit party v Karlových Varech2017: V šatech Filipa Vaňka na Unicredit party v Karlových VarechAutor: Profimedia.cz
  2017: V šatech Beata Rajská na Moët party2017: V šatech Beata Rajská na Moët partyAutor: Profimedia.cz
 • Každý její outfit má také nějaký překvapivý prvek, například kontrastní barvu bot...

  2017: Magic night party v Karlových Varech2017: Magic night party v Karlových VarechAutor: Profimedia.cz
  2017: Mall.cz party v Karlových Varech2017: Mall.cz party v Karlových VarechAutor: Profimedia.cz
 • Na druhou stranu v soukromí je to pořád Monika, která miluje jednoduchá (a klidně i levná) trička, tílka, mikiny a úzké džíny. Na čem naopak nešetří, jsou kabelky a boty. Novopečená paní Marešová si potrpí hlavně na značky, které se těší oblibě mileniálů i ve světě: Gucci, Balenciaga, Chanel, Dior, Givenchy, Céline, Acné Studios, YSL, Alexander Wang... Tedy mix nadčasového minimalismu i cool extravagance.

  2017: Mercedes-Benz Prague Fashion Week2017: Mercedes-Benz Prague Fashion WeekAutor: Profimedia.cz
  2017: Prague Fashion Night2017: Prague Fashion NightAutor: Profimedia.cz
 • Kdekoli se dnes Monika Marešová objeví, je jasné, že má na sobě nějaký vypůjčený model světových designérů. Z českých má ráda například Ivanu Mentlovou a nedá dopustit na klobouky Tonak.

  2017: V šatech Vivienne Westwood na premiéře muzikálu Muž se železnou maskou2017: V šatech Vivienne Westwood na premiéře muzikálu Muž se železnou maskouAutor: Profimedia.cz
  2018: V kombinéze Maison Valentino na MBPFW opening party2018: V kombinéze Maison Valentino na MBPFW opening partyAutor: Profimedia.cz

Jdi na homepageZpět na začátek
720p 360p