Líčení na Štědrý den: Odvažte se a vynahraďte si vánoční večírky i silvestra!

23. prosince 2020 • 06:00
 • Líčení na Štědrý den: Odvažte se a vynahraďte si vánoční večírky i silvestra!

  Protože si letos žádný velkolepý silvestrovský mejdan neužijeme a stejně tak jsme se musely rozloučit i s vánočními večírky, je na Štědrý den povoleno se „trochu utrhnout z řetězu“.

  Rozhodně vás nenabádáme, abyste Štědrý den propila a protančila! Máme na mysli oblečení a líčení. Většinou vám totiž radíme, že byste obojí měla pojmout střídmě a odvázat se až na silvestra, ale letos je všechno jinak. Klidně vsaďte na flitrovanou sukni, třpytivý overal nebo transparentní top, a když budete chtít, tak si třeba i nazujte lodičky na vysokém podpatku. 

  A lehce se odvázat můžete i v líčení. Možná jste se doposud na Štědrý den řídila pravidlem buď výrazná pusa, nebo výrazné oči. Letos může být výrazné klidně obojí, pokud si troufnete. Stále je ovšem nejdůležitější, abyste se vy cítila svá!

  Tipy na líčení najdete na dalších stránkách >>

 • Třpytivé oční linky

  Zlaté oční linky byly v kurzu už v létě. A není divu! K bronzové pleti se zkrátka dokonale hodí. Pokud jste si v létě zlatou tužku nebo tekuté linky pořídila, rozhodně je neschovávejte do kosmetické taštičky s dalšími ryze letními líčidly. Blýskavé linky jsou totiž jako stvořené pro slavnostní dny, jakým Štědrý den rozhodně je. Kromě zlatých můžete sáhnout také po stříbrných, bronzových nebo klidně fialových s třpytkami. Pokud jste zvyklá na klasickou černou linku a bez ní si přijdete jako nahá, přidejte třpytivou linku až nad ni nebo blýskavou linku z obou stran orámujte černou. Takový experiment si ale raději natrénujte dopředu, ať nejste nepříjemně překvapená. Blýskavých očních linek se nebojte ani v případě, že máte na sobě výrazný třpytivý outfit. Rozhodně to nebude přes čáru, naopak se vzájemně oblečení i líčení propojí. 

 • Plovoucí linky

  Již nějaký ten pátek jsou v kurzu takzvané plovoucí linky, jejichž největší průkopnicí je bezesporu herečka Lucy Boynton z Bohemian Rhapsody. Její dvorní vizážistka Jo Baker jí na každé předávání cen i jiné společenské události vždy vytvořila jedinečný a nezapomenutelný make-up. Velmi často byly jeho součástí právě plovoucí linky. Takový trend není pochopitelně vhodný na běžné nošení, ale ke slavnostní příležitosti je jako stvořený. Plovoucí linky se od těch klasických liší tím, že nekopírují linii horních řas, ale zdobí nejčastěji horní pohyblivé víčko. A fantazii se meze nekladou, takže můžete zkoušet prakticky všechno, co vás napadne. Pokud si troufnete, zkuste linku vykreslit jinou barvou než černou nebo přidejte třpytky. Chce to ovšem trochu tréninku, abyste opravdu docílila looku hodného hollywoodské hvězdy.

 • Lesklé stíny

  Pokud nejsou třpytivé ani plovoucí linky nic pro vás, třeba se vám zalíbí perleťové a lesklé oční stíny. Jaký odstín a provedení zvolíte, je jen na vás. Důležité je, aby se víčka krásně blýskala. Můžete vsadit na klasiku v podobě kouřových stínů, které pak doplníte jedním třpytivým, nebo se držet nude tónů a lesklým stínem ozdobíte jen vnitřní koutky. Rozhodně postačí, i když víčka jen přetřete jedním třpytivým stínem. Každopádně vždy začněte podkladovou bází, aby vám stíny vydržely na víčkách co nejdéle. 

 • Kouřové stíny

  Jak už jsme zmiňovaly, kouřovky jsou zkrátka nesmrtelná klasika, se kterou zazáříte na každém večírku. Je ovšem nutné je trochu natrénovat, abyste docílila toho správného looku. Připravte si paletku vybraných stínů, tužku na oči, řasenku a štětce. Nejprve orámujte oko ideálně kajalovou tužkou a štětcem linku vystínujte. Na celé pohyblivé víčko naneste šedý stín, vnější koutek vybarvěte nejtmavším stínem a lehce ho rozetřete i směrem ven, abyste docílila kočičího tvaru. Tmavý stín naneste i na spodní víčko. Do vnitřního koutku oka a těsně pod obočí naneste světlý stín (klidně lesklý) a vše zakončete řasenkou. Trénink vám sice zabere trochu času, ale výsledek pak rozhodně stojí za to!

 • Výrazná rtěnka

  Pokud se opravdu chystáte na nápadný make-up, neměly by chybět ani dokonale vykreslené rty. Samozřejmě, že pokud sáhnete po své oblíbené a prověřené červené rtěnce, rozhodně neuděláte chybu. Ale kdybyste se přeci jen chtěla držet aktuálních trendů, vyzkoušejte rtěnku v hodně tmavém odstínu. Odstínem číslo jedna je aktuálně tmavě vínová rtěnka, která vám vykouzlí dokonalou image ála Sněhurka. A pamatujte, čím lesklejší bude, tím lepší! Mat jde aktuálně stranou. Takže ji klidně ještě přetřete bezbarvým nebo lehce blýskavým leskem na rty. 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy