Diety, které fungují a můžete je zkusit bez obavy, že si zničíte zdraví

26. září 2018
 • Diety, které fungují a můžete je zkusit bez obavy, že si zničíte zdraví

  I když se jako nejlepší cesta k hubnutí a spokojenosti s vlastním tělem uvádí celkový přechod na zdravý životní styl, jsou tu přece jen diety, nad kterými i výživový poradce přimhouří oči a řekne vám, že jsou (docela) v pohodě. Které to jsou?

  Dieta podle krevních skupin

  Jejím autorem je doktor Peter d’Adamo, který studiem pacientů svého sanatoria dospěl k názoru, že stačí znát krevní skupinu a kila navíc se s vámi rozloučí… Doktor d’Adamo pak pro každou skupinu vydělil vhodné, neutrální a vyloženě nevhodné potraviny. Více o tom, jaké potraviny jsou vhodné pro kterou krevní skupinu, si přečtěte zde:

  A jaké další diety ještě fungují? Čtěte dál:

 • Paleo strava

  Tohle je jeden z těch stravovacích směrů, které krotí příjem sacharidů a sází spíše na stravu bílkovinné povahy. Asi deset let zpátky zažil boom po celém světě, jakkoli prý mu Švédové fandili už od 70. let. A populární je vlastně plným právem. Paleolitická dieta nebo také dieta jeskynního muže či pravěká dieta vychází z teorie, že náš metabolismus byl dva miliony let zvyklý na takzvanou paleolitickou stravu, takže mu i dnes bude dělat lépe než moderní, průmyslově upravovaná jídla. Kromě masa (na rozdíl od paleolitu vařeného), ryb, vajec či ořechů fandí všemu, co je čerstvé - ovoce i zelenina nebo klíčky a bylinky v něm proto hrají také důležitou roli. Příloh, sacharidů, v paleolitické dietě najdete naopak jen poskrovnu.

  Nepatří do ní často ani brambory, a už vůbec ne cukr a průmyslově připravované sladkosti. Kvůli rozšíření alergie na mléko jsou pak ze hry obvykle i mléčné produkty. Jinak je paleolitická strava jednoduchá, čerstvá, hodně bio a farmářská - a na tom je dobré vlastně úplně všechno.

 • Středomořská dieta

  Když se nechcete omezovat, trpět hlady, odmítáte dodržovat přísná pravidla… Zkrátka, když příliš milujete život a jeho radosti, vyznáváte svobodu a nejste zrovna ukázněný dietář, je středomořská „dieta“ naprosto ideální. Nejde vlastně o žádnou dietu, jen o základní pravidla, která po celý svůj život přirozeně aplikují přímořské národy. Základem takového středomořského jídelníčku jsou ryby, mořské plody, čerstvá zelenina a tuny ovoce, patří sem bezvýhradně důležitý olivový olej, který v teplé kuchyni vlastně úplně nahrazuje máslo, patří sem i drůbeží a králičí maso nebo ořechy, mandle, semínka a hory a hory čerstvých bylinek a salátů. V celkem malé míře se do jídelníčku dostává pečivo a v ještě menší míře červené maso a tučná jídla. Všechno je jednoduché, domácí, pěstované a chované „za rohem“ - v našich podmínkách tedy pokud možno farmářské. Díky bylinkám jsou jídla plná chuti, takže vás uspokojí dokonce i poměrně malé porce. A abych nezapomněla, sklenka červeného vína denně je v této dietě takřka povinná!

  Jaké další diety zkusit? Jak ještě poznat zdravé jídlo? Jaké jsou nejzdravější potraviny světa? Co je horší, přejídání, nebo hladovění? To vše a mnoho dalšího najdete ve speciálu časopisu Dieta s názvem Dietní bible aneb Konec hladovění. Objednat si ho můžete přes SMS:

  POŠLETE SMS NA ČÍSLO 902 11 VE TVARU:

  DIETNIBIBLEW mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ULICE ČP mezera MĚSTO mezera PSČ

  Cena každé přijaté SMS je 99 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CZECH NEWS CENTER, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz.

Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. S námi zhubnete zdravě a napořád!

 

1080p 720p 360p