Jak začít běhat a vydržet: Vše, co vám pomůže běhat správně a vytrvat | Ženy.cz
 


Začínáte běhat? Vše, co potřebujete vědět, než se vydáte na trať

18. března 2019 • 06:00
• Foto: istock.com

Máte letos na jaře pocit, že konečně nastane ten pravý okamžik a vy konečně začnete běhat?

Důvodů, proč lidé běhají, je celá řada. Aby zhubli, byli fit, zvítězili nad stresem, připojili se k půlmaratónu nebo trhali osobní rekordy. Žádná motivace není lepší nebo horší. Ale je dobré si uvědomit, proč do toho chcete jít právě vy. Najít právě tu vaši motivaci vám pomůže tento článek:

Možná si říkáte, jak to vůbec zvládnete, když jste do této chvíle pohybu moc nedali a extrémně zadýchaní jste po pouhém doběhnutí tramvaje. Nebojte  právě pro vás jsme připravili praktické tipy na to, jak začít běhat bez kondice:

Správná technika běhu je samozřejmě základ. Držení těla, došlapy, pohyb paží, to vše je důležité a bude hrát roli v tom, jestli vás běhání nebude zbytečně zatěžovat, unavovat nebo jestli vám nebude škodit. Pokud nechcete začínat s trenérem nebo nemáte kamarády, kteří by vám poradili, základní informace najdete v následujícím textu:

Důležité je zvolit na začátku správné tempo. Příliš rychlé vás brzy vyčerpá a běh vás nespíš nebude bavit. Vysoké tempo neznamená, že rychleji natrénujete na závod, ani to, že rychleji zhubnete. Naopak s největší pravděpodobností běhání brzy vzdáte. Jaká únava je běžná a která už je přes čáru? Kolikrát týdně běhat a jak dlouho, aby měl běh ten správný přínos? Na to všechno odpovíme v následujícím textu:

Než se vydáte na první trénink, určitě si přečtěte také článek o tom, jaké nejčastější chyby dělají začátečníci. Můžete si tak ušetřit zbytečnou únavu nebo zklamání z vlastního výkonu, které není vůbec na místě.

Jednou z častých chyb je například špatně zvolená obuv. Jak poznat kvalitní boty a kolik stojí? A podle čeho vybírat? O tom je následující článek:

Teď už zbývá jen vyřešit co na sebe a můžete vyběhnout. Nezapomeňte se před běháním správně zahřát a rozcvičit a po běhání protáhnout. Ty správné cviky najdete zde:

Autor: redakce Ženy.cz
Jdi na homepage Zpět na začátek

Běhání

Jak začít Jak často Technika Jak vydržet Oblečení V zimě Do schodů Hubnutí Běh se psem

 

Vše, co potřebujete vědět, když začínáte i když se chcete zlepšit. Jak se vyvarovat nejčastějších chybjak běhat bez kondice nebo po čtyřicítce, jaký vliv má běh na zdraví nebo jestli běhat s rýmou? Jak běhat s nadváhou, jak běhat v těhotenství, jak zhubnout běháním, je lepší běh ráno, nebo večerco při běhání jíst? Co nám pomohlo překonat lenost, jaký má běh vliv na psychiku a spousta dalších užitečných rad, tipů a triků. S námi to zvládnete!

Horoskopy