Nevěsty Chanel v průběhu let: Od Claudie Schiffer po Lily-Rose Depp

25. ledna 2018
720p360p
Chanel - Haute Couture - Spring-Summer 2018 • Zdroj: Youtube.com / Chanel

Přehlídky Chanel haute couture jsou ve světě módy svébytným fenoménem. Téměř vždy se jedná o fascinující podívanou plnou variací na nesmrtelný tvídový kostým, která kromě samotných modelů vyniká také unikátní lokací nebo celkovým konceptem (na to si ostatně Karl Lagerfeld potrpí i u svých ready-to-wear kolekcí). Vrcholem celé show pak bývají Chanel nevěsty, což je takový ekvivalent andílka Victoria's Secret. Podívejte se, které modelky tuto poctu získaly v průběhu posledních pětadvaceti let. 

Každá přehlídka Chanel haute couture bývá zakončena jednou nebo dvěma supermodelkami ve svatebních šatech. Ale ne vždy to znamená, že tou poslední je ta nejznámější  jak dokazuje letošní přehlídka, kde byla největší hvězdou Kaia Gerber, ale uzavírala ji Luna Bijl. Před dvěma lety zase nechyběly obě sestry Hadidovy, ale závěrečná etuda patřila argentinské modelce Mice Argañaraz. Naproti tomu Kendall Jenner nebo Cara Delevingne si díky této roli potvrdily status superhvězd. 

2014: Cara DelevingneAutor: Profimedia.cz

V 90. letech byla Karlovou múzou topmodelka Claudia Schiffer, která se v roli Chanel nevěsty objevovala pravidelně, než ji na přelomu milénia několikrát vystřídala Devon Aoki, americká herečka a modelka japonského původu. Od té doby se v roli nevěsty Chanel, tedy té, která uzavírá přehlídku čtyř až šesti desítek haute couture modelů, střídají každou sezonu různé modelky.

V roce 2002 tato pocta připadla Karolíně Kurkové, která předvedla šaty z narůžovělého šifonu. A ačkoli je nejznámější, rozhodně není jedinou Češkou, kterou si legendární návrhář oblíbil – přehlídku Chanel haute couture už si vyzkoušely například Denisa Dvořáková, Karolína Mrozková, Magdalena Langrová nebo aktuálně (a ne poprvé) Bára Podzimková.

A která bude příští vyvolenou? Divili bychom se, kdyby volba nepadla na zmíněnou Kaiu Gerber, Lagerfeldovu novou velkou múzu. Aktuálně s ním totiž připravuje i kolekci pro jeho vlastní značku Karl Lagerfeld

Jak se střídaly nevěsty Chanel haute couture v průběhu posledních pětadvaceti let? Podívejte se do fotogalerie. 

Fotogalerie

25 fotografií

Jdi na homepageZpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

1080p 720p 360p

Horoskopy