Dubaj, město luxusu. Co si určitě nenechte ujít? | Ženy.cz
 


Dubaj, město luxusu. Co si určitě nenechte ujít?

10. prosince 2018 • 06:00
Burdž Chalífa • Foto: TZ

Víte, že Dubaj je nejkosmopolitnějším městem světa? Více než 80 procent obyvatel Dubaje tvoří ti, kteří se ve městě nenarodili. V Dubaji tak celkem žije přes 200 národností a mluví se tam až 140 světovými jazyky. Dubaj je ale hlavně synonymem luxusu. Co takhle prožít si v ní pár nádherných dní? Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Pokud jste žena, nemusíte se bát, že vás ukamenují, když budete městem kráčet sama nebo nebudete od hlavy k patě zahalená. Ženy v Emirátech jsou na tom nejlépe z celého arabského a muslimského světa. Aktivně pracují, řídí auta, navštěvují univerzity.

Od turistek se neočekává žádné speciální oblečení, stačí, když nebudete provokovat příliš hlubokým výstřihem nebo krátkými kalhotami či sukní. Plavky na plážích a na území hotelových komplexů jsou akceptovány. Na nudismus nebo opalování nahoře bez však zapomeňte. Stejně jako na projevy lásky k partnerovi (polibky, držení se za ruce) na veřejnosti, pokud nejste manželé.

Pokud se aktivně hlásíte ke křesťanství, nemusíte mít žádné obavy. V Abú Dabí i v Dubaji najdete kostely, které jsou dokonce dotované královskou rodinou, jež podporuje náboženskou svobodu. Bez problémů si můžete na dovolenou vzít bibli či nosit na řetízku křížek.

V mnoha veřejných budovách a kancelářích existují fronty, ve kterých mohou stát pouze ženy. Také taxíky, které řídí ženy, jsou vyhrazeny výhradně ženským cestujícím. Muži mohou nastoupit pouze tehdy, pokud jsou doprovázeni ženou. I toto je ukázkou respektu k ženám a snahou usnadnit jim pohyb na veřejných místech.

Centrum šejka Mohammeda pro kulturní porozumění

Větší povědomí o dubajské kultuře a zvycích můžete získat v Centru šejka Mohammeda pro kulturní porozumění (Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding, SMCCU). SMCCU otevřelo své brány v roce 1998, aby návštěvníkům pomohlo lépe porozumět kultuře a zvykům SAE. Tato instituce zve hosty k účasti na celé řadě aktivit, jako jsou různé lekce arabštiny, historické prohlídky a návštěvy mešity s průvodcem.

Co si užít?

Nákupy. Nákupy jsou jednou z věcí, které si v Dubaji užijete na maximum. Dubajský Shopping Festival bude zahájen 26. prosince 2018 a potrvá až do 26. ledna 2019. Stejně jako každý rok přiláká zákazníky z celého světa, kteří se mohou těšit na stovky slevových akcí. Festival tradičně doprovází i bohatý program plný soutěží s cenami od drobných slevových poukázek až po luxusní automobily.

Za návštěvu stojí rozhodně Dubai Mall, největší obchodní dům světa, který na jednom místě nabízí přes 1000 obchodů. Součástí je i největší podmořské akvárium a dechberoucí „zpívající“ fontány.

Fantastické jídlo

Pokud si večer budete chtít dopřát famózní gastronomický zážitek, doporučujeme například restauraci Bleu Blanc v hotelu Renaissance Downtown Dubai. Světově proslulý šéfkuchař David Myers tam sestavil famózní menu a užijete si tam atmosféru u centrální otevřené kuchyně s obrovským grilem.

Autor: redakce Ženy.cz
Klíčová slova:  cestováníDubaj
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy