Černé tenisky patří do každého botníku. Víme, kde je sehnat

Každým dnem přijde čas odložit zateplené zimní boty a oprášit tenisky. Anebo si koupit nové. Protože počasí ještě může být nevyzpytatelné, zaměříme se dnes přednostně na černé modely, které jsou méně náročné na údržbu.

Pravda, neexistuje mnoho důvodů, proč by měly být černé tenisky v módě lepší než ty bílé – snad až na dva. Tím prvním je praktičnost. Pokud se také nerada díváte, jak se nové sněhobílé tenisky postupně mění na kroniku vašich pochůzek městem a nebaví vás věčně leštit špičky, černá bude lepší volbou.

A pak je to nostalgie, která některé černé modely vyšvihla na piedestal těch největších klasik – za všechny jmenujme Converse All Star hi70s čili kotníkové conversky. Bílé jsou také fajn, ale černé nosí Zendaya v seriálu Euforie, běhá v nich Rocky Balboa (1976) a slavně je před dvěma lety na Oscary obula Rooney Mara k róbě od Alexandera McQueena (vzpomínáte na fotografii, jak si s Joaquinem Phoenixem dávají po ceremonii burger na schodech?).

Tip na video: Připomeňte si historii kultovních tenisek Converse

Podobně dobyly svět černé Vans se svým výmluvným názvem Old Skool a s podmanivou estetikou skejťácké subkultury v Kalifornii 70. let – právě ta dnes snadno oslovuje i tiktokovou generaci, ale také celebrity od Julie Roberts po Bellu Hadid. Na nostalgickou vlnu stále hrají také černé semišové tenisky Gazella nebo Samba od Adidas Originals, které v devadesátkách nosily třeba Kate Moss nebo Gwyneth Paltrow.

Loading

Výhodou těchto tenisek (a řady dalších třeba od Pumy, Nike, New Balance…) je jejich cena a všeobecně přijímaný nadčasový i unisexový design, který často napodobují i designérské domy. A pak je tu samozřejmě pohodlí – kdo miluje dlouhé procházky po městě, ten se bez tenisek zkrátka neobejde. Jestli jste tým always black, pojďte vybírat!

Loading
Loading
Loading

Kde koupíte klasické i stylové černé tenisky? Vyberte si ve fotogalerii: