50 trendy kuchyní z celého světa. Která se líbí vám?

16. května 2017 • 12:00
Nechte se inspirovat! • Foto: David Maštálka / A1 architects

Minimalistická, venkovská, industriální, romantická… Existuje spousta stylů, v jakých si můžete kuchyň zařídit. Každý má něco do sebe. Jak by měla vypadat ta vaše vysněná kuchyň?

V kuchyni trávíme hodně času, a to nejen při vaření. Je to vlastně srdce domova, kde se setkávají často celé rodiny.

Vybavení a uspořádaní by mělo být praktické, kromě toho byste se ale v kuchyni měli cítit dobře. Rady, jak zařídit kuchyni, aby splňovala veškeré požadavky, najdete zde.

Užitečné tipy na propojení kuchyně s jídelnou či obývací pokojem a další inspiraci můžete najít také tady.

Účelnost kuchyně tentokrát necháme stranou a zaměříme se pouze na design. Vybírat můžete z celé řady různorodých stylů. Záleží jen na vašem vkusu. Někdo dává přednost strohé eleganci, jiný si potrpí na výrazné dekorace.

Nezapomeňte ale, že by preferovaný styl měl také ladit se zařízením a uspořádáním celého bytu. Neméně důležité jsou i tvar, velikost a světlost místnosti. Není nic horšího než maličká paneláková kuchyňka přeplácaná doplňky nebo vybavená masivní linkou v černé barvě.

Základní pravidla pro výběr barvy do kuchyně jsou jasně daná. Všeobecně platí, že malá kuchyň potřebuje barvy světlé. Ve velké můžete popustit uzdu fantazii.

Mezi nejoblíbenější barvy patří bílá, slonovinová kost, přírodní béžová nebo odstíny šedé či krémové odstíny. Pořídit si ale můžete i kuchyňské linky v barvách, jako jsou modrá, červená, černá, žlutá, oranžová, zelená. 

Kreativní duše si mohou při ukládaní drobností vypomoci šikovnými přihrádkami vyrobenými z kancelářských potřeb. Jak na to, vám prozradí video.

Jak využít kancelářské potřeby v kuchyni? Máme pro vás pár tipů VIDEO Tom a Bob

 Rozhodnutí o konkrétním stylu bývá těžké. Inspiraci naleznete v galerii.

Fotogalerie

25 fotografií

Článek připravila redakce dáma.cz.

Autor: Lenka Chvostová
Jdi na homepage Zpět na začátek